Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezzek most alapszakra...

Jelentkezzek most alapszakra ezért?

Figyelt kérdés

Szóval a történet az, hogy 2 passzív félévem van egy szakon, ezután (köv szemeszter) meg fog szűnni a hallgatói jogviszonyom, azaz már csak jövő márciusig lesz érvényes matricám, utána nem fogok tudni vállalni diákmunkát.

Már eldöntöttem, hogy más szakra akarok jelentkezni, de az szeptemberben indul és egyébként is érettségiznem kell még. Most viszont felmerült a keresztféléves jelentkezés, csak azért, hogy legyen diákigazolványom. Ezt én nem tartom jó ötletnek, másfelől viszont nem tudnék diákmunkát vállalni (8 órás munka pedig a tanulás miatt szóba sem jöhet). Mit csináljak?



2018. okt. 20. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Van napi 4-6 órás meló is, de 8 mellett is megoldható a tanulás. Szerintem felesleges fizetni egy szemesztert olyan szakon amit el se akarsz végezni a diákmeló miatt
2018. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nem indul valami gagyi OKJ a környéken, amire tudsz jelentkezni? Elkezded, aztán abbahagyod. Akkor is kaphatsz diákot, de nem megy el egy állami féléved.
2018. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenkor nem indul állami alapszak (kivéve vmi lelkipásztor szakot) szóval az tuti nem fogy neki.
2018. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tájékozatlanok nem tudom, miért írnak, harmadik..., Indul egy pár...
2018. okt. 21. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező! A hármas miért is tájékozatlan? (Nem inkább te néztél vmit félre.)

Alapszakon keresztfelévben ktgtérítéses szakok szoktal indulni. Jelenleg látok a felvin egy államit katekáte-lelkipásztor munkatárs!

[link]


Amúgy szerintem ne menj csak ezért egy szakra. Keress részmunkaidős állást addig. Egy barátnőm is készül az érettségire egy szakhoz, s ő mellette dolgozik.

2018. nov. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!