Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pestszentl...

Mi a véleményetek a Pestszentlőrinci Közgazdasági és Informatikai Szakgimnázium-ról? (HENGERSOR) 2018

Figyelt kérdés

[hengersor.hu]


Sziasztok! Pár kérdést szeretnék feltenni azoknak akik ide jártak. Azokat is szívesen meghallgatom akik nem jártak oda.


Szoftverfejlesztő szakra szeretnék oda menni.


Remélem segítetek!


A kérdéseim a szoftverfejlesztő szakkal és az iskolával kapcsolatban:


1. Általában milyen átlag kell ahhoz hogy felvegyenek?


2. Ti milyen jegyekkel/átlaggal kerültetek be?


3. Van szóbeli felvételi?


4. Mi a véleményetek róla? (Tananyag, iskola állapota, tanárok stb.)


5. Ha nagyon nem ajánljátok, esetleg tudtok mondani más informatikai iskolát Budapesten amiről nektek is jó a véleményetek és van szoftverfejlesztő szak-a?



2018. okt. 21. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem jártam oda és közeli ismerősöm sem, az infóim pedig lehet, hogy már nem aktuálisak, ezt így elöljáróban leszögezném, mert azóta eltelt 5-6 év.

Én a 18. kerületbe jártam egy kéttannyelvű általános iskolába és minket azzal ijesztgettek (de szerintem ez az egész környéken elterjedt szóbeszéd volt), hogy ha nem tanulunk akkor mehetünk a Hengersorba...szinte szitokszónak számított, egy ilyen elzüllött legalja helynek/gyűjtősulinak, ahova tényleg bárkit felvesznek.

2018. okt. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tavaly ment oda két osztálytárs. Kb 45 pontos központi, 3-as tanulók, simán bekerültek. Szóval nem túl nehéz bejutni. Elvileg jól is érzik ott magukat, de nem volt nagy az elvárásuk. Ha jobb tanuló vagy nem javaslom.

Informatikában sokkal erősebb a Petrik vagy a Neumann. Még ha sokan szídják azokat is, de meg kell nézni az iskolék érettségi eredményeit, hányan tesznek pl emelt info érettségit és az hányas átlagú. Ezek nyilvános adatok.

2018. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másik dolog: aki szoftverfejlesztő szeretne lenni, annak egyetemre kell jérnia, hogy igazán labdába rúgjon a szakmában. Így ha mondjuk 4-5-ös tanuló vagy és jól siketül a központi én mindenképp erősebb gimi info tagozatát írnám be pl Szent László info nagyon erős, Leövey info is jó. És csak ha ezek nem sikerülnek akkor a szakgimiket.
2018. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Én tavaly óta idejárok és maga a borzalom. Programozásbol bukásra álok még a tobbj 5-ks a tanár nem magyaráza el, hogy mit kéne csinálni. Ha jót akarsz magadnak elkerulod!

2018. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. okt. 28. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:

SENKI NEM VÁLASSZA A HENGERSORT! Senki ne válassza a Hengersort! Átlagon aluli iskola, ahol a tanárokról 2 fontos dolgot érdemes tudni:


1. Sötét, kommunista szemléletmód, a gyerekek szívatása a szórakozásuk


2. Nem ért a tanított tárgyához, papírról olvas, zavarában mekeg-makog( mivel egyáltalán nem ért hozzá)


Az iskolán belül a "Hengersor" szó egyfajta minőségjelzőként működik. Ha valami furcsát látsz(ami nem szokatlan jelenség az iskola OMLADOZÓ, ROHADÓ falain belül) esetleg valami teljesen értelmetlen dologra kérnek fel, csak annyit mondanak a diákok, hogy "Hát ez a Hengersor!".


Remélem ezzel mindent elárultam.


A nyílt napon hatalmas hazugságokat állítanak! Nem szoktunk lego-robotozni! Nincs benne a tantervben sem.


Azért mondják olyan szorgalmasan, hogy idecsábítsanak pár hiszékeny diákot, akik aztán jól pofára esnek....


Akik ide készülnek jelentkezni, NE TEGYÉK! Aki pedig már a mélyvízben van......tanácsos minél előbb sekélyebb vizekre evickélni....AZONNAL VÁLTS ISKOLÁT!"



hengersorba csak akkor menj ha nem akarsz magaddal kezdeni semmit csak az érettségi kell.


((érettségjük is csak azért van, mert a tanár segitett nekik, hogy ne bukjanak meg rajta...))


abból a suliból max egy 100. rangú főiskola fizetős, levelező tagozatára van esélyed.

2019. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
EGY VOLT HENGERSOROS DIÁK...HOGY OMLANA RÁJUK A KÉMÉNY
2019. febr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gondolom nem aktuális, de engem mindig azzal ijesztgetett mindenki, hogyha nem tanulok, mehetek a Hengersorba.:(
2020. márc. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!