Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mikor kell először...

Egyetemen mikor kell először specializációra jelentkezni és mikortól kezdődik? A minor csak a bölcsészetin van, vagy más karokon is?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki azzal jönne, hogy a google a jó barátom és semmire sem megyek egyetemen, ha ilyen apróságokat nem tudok kikeresni neten, hadd mondjam el, hogy lehetséges, hogy igaza. Mentségemre legyen mondva, hogy tényleg nem sok mindent találtam netem.

2018. okt. 28. 02:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetemen más. Minor pedig nyelvszakokon van általában.

De időben értesíteni fognak mindenről, hidd el.

2018. okt. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem szeretem ezt a “ha még ezt sem tudod/találod, akkor nem vagy való egyetemre” dolgot, szerintem nem igaz. Nekem ez a második egyetemem, de ugyanúgy csomó kérdés felmerül bennem, mint az első szakomon gólyaként és bizony nem mindent találok meg én sem csak úgy az interneten.... Egyrészt nem túl jó az információáramlás (pl. nem frissítik a weboldalakat és a feltöltött anyagokat, az illetékesek sem mindig elérhetőek és előfordul, hogy ide-oda küldözgetnek és már bejártál minden irodát mire végre valaki tud segíteni). Másrészt pedig gyetemtől és szaktól is függ, hogy mi hogyan működik és milyen lehetőségek vannak. Ha majd te is eljutsz oda, akkor úgyis kaptok majd valamilyen tájékoztatást a lehetőségekről.


Én BTK-s vagyok. Nálunk választani kell egy sávot és egy specializációt vagy minort, mindezt a harmadik félévtől kezdjük. Szerintem más karokon nincsen minor, csak BTK-n.

2018. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!