Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség mérnökinformati...

Mi a különbség mérnökinformatikus szakon belül az egyes egyetemek között?

Figyelt kérdés
Kb. 12 felsőoktatás intézmény indított mérnökinformatikus képzést. Akár egy településen belül több is. (pl. BME és NJE) A helyszín és ponthatáron kívül mi a különbség köztük? Illetve melyiket érdemes választani egy pályakezdő fiatalnak, aki informálatlan még ilyen téren.

2018. okt. 30. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
A curriculumokat (tanrend) nézd, és oda menj, ami tetszik. A legmagasabb presztizsű önmagában az ELTE programtervező informatikus és a BME informatikus mérnök; de ebben a szakmában többet számít, hogy effektíve mit tudsz, mit az, hogy hol végeztél.
2018. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elsősorban nem is a diplomáért mennék.

Csak azt nem tudom melyik nyújtja a legjobb oktatást, hogy a legtöbb tudát szerezhessem meg.

Köszi a választ :)

2018. okt. 31. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ELTE programtervező informatikus + rengeteg egyéni tanulás MOOC-platformokon (Udacity, edX, Coursera, Udemy stb.)
2018. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha a legtöbb tudás: BME. Bár valószínűleg le leszek pontozva, mert itt gyk-n valamiért nem szeretik a helyet. :D

De úgy számolj, hogy ott elég keményen visszakérik az anyagot(mondjuk kb minden műszaki egyetemen), a felvettek több mint feléből soha nem lesz mérnök.

2018. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó ezt nem tudom, honnan vetted. Nekem a curriculumból, meg a BME-s informatikus mérnök kollégám által elmondottakból inkább úgy tűnik, hogy legtöbb FELESLEGES tudás: BME. A curriculum tele van olyan tárgyakkal, amelyeket egy szoftvertervező soha az életben nem fog használni; viszont 5 év után elkezdhetnek programozni tanulni, mert azt nem tanulnak meg, csak úgymond az "alapokat". 5 év alatt. Kösz.
2018. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Ez így van ahogy mondod. Olyan anyagokat adnak le, amit egy szoftverfejlesztő nagyrészt nem fog hasznosítani. De ácsi, itt mióta beszélünk szoftverfejlesztőkről? Mérnökinfósokról beszélünk, azaz a kérdező illetve a szakra jelentkezettek*, egy olyan képzést képzelnek el, ahol amellett, hogy megtanítanak programozni, az egyetem munkatársai belevezetnek a villamosmérnökségbe is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy villamosmérnökként eltudnak helyezkedni(inkább úgy van, hogy aki villamosmérnöknek megy az villamosmérnöknek, szoftverfejlesztőnek és e kettő között lévőknek mehet el dolgozni). De valamelyest belátnak az áramkör tervezésbe, a hardverkódolásba(assembly, verilog), magába az elektronikába.


Szóval feleslegesnek nem mondanám, igazából ember válogatja. Ezért mondtam, hogy több tudást a BME MI nyújt, nyilván kérdés, hogy a kérdezőnek kell-e az a + tudás. :)

De egyik diplomával sem lesz baj elhelyezkedésnél az biztos.


*: Ezt azért érdemes megemlíteni, hogy ez nem teljesen igaz, hiszen nagyon sok ember pont emiatt gondolja meg magát nálunk mérnökinfó ügyben, mert rájönnek, hogy a mérnöki része nem is érdekli őket, így valóban feleslegesek azok a tárgyak + egy nyűg is lesz a képzés.

2018. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, tehát, van persze olyan terület, amihez nagyon mély (villamos-)mérnöki tudás szükséges, de sokan "csak" programozók akarnak lenni, például webprogramozók, játékprogramozók, mobil app fejlesztők stb. Na ők fognak vért izzadni a mérnöki órákon, miközben ami érdekelné őket, csak érintőlegesen tanulják.
2018. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

Így van. Így akit nem érdekel az ne oda menjen. :D.

Ahogy látom megjöttek a lepontozók is, kb minden BME-hez akár minimálisan kapcsolódó kérdésnél megjönnek :D.

2018. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!