Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten hol, melyik gimiben...

Bbmarta kérdése:

Budapesten hol, melyik gimiben jó és érdemes megírni a központi felvételit?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fura a kérdés, de úgy hallottam -bár központi javítási útmutató van- mégsem mindegy, hol írja az ember! Állítólag nagyon gyenge gimnáziumban nem jó írni, mert nem feltétlenül alapos a javítás, míg máshol 2 tanár egymástól függetlenül is átnézi a dolgozatokat. Van a hol jóindulatúak és bőkezűbben osztogatják a részpontokat. Én ilyeneket hallottam... Szóval kinek mik a tapasztalatai e téren?

2018. nov. 3. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak városi legenda. Én egy rosszabb gimnáziumban írtam meg a felvételit és utàna fellebeznem kellett (meg is kaptam a plusz 5 pontot). Szerintem tök mindegy hol írod meg.
2018. nov. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ott írni, ahová majd menni akarsz elsőhelyen.
2018. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, miért gondolod, hogy ott érdemes? Az elsődleges cél az Eötvös József Gimnázium (Budapest). ott viszont nagyon magas pontszámokat írnak és tartok tőle, hogy viszonyítanak egymáshoz a tanárok. Vagy ez egyáltalán nem számít? Azért egy tanár több dolgozatot is javít, láthatja a különbséget a dolgozatok között.
2018. nov. 3. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alternatív közgazdasági gimiben érdemes írni, mert ott javítják ki leghamarabb, még aznap elkezdik.


Amúgy,1-2 pontnyi különbség lehet sulik között, javító tanároktól függően, pl oéyan nálunk is volt hogy gyengébb suliban adtal plusz pontot egy részmegoldásért ami valahová oda volt írva, erős suliban nem adtál meg ugyanarra, mert nem a kijelölt helyre volt írva. Egyébként mindenhol két tanár nézi át.

2018. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akkora eltérés nincs suli és suli között

Én a hozzám legközelebbibe írtam :D

2018. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
en a szinyeiben irtam,en ugy ereztem hogy kifejezetten felulpontoztak,es a hangulat is jo volt(mar amennyire egy felvetelinel lehet😂) es aztan masik suliba menten en is szoval en a helyedben ott irnam
2018. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!