Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szakon hogy néznek ki...

Jogász szakon hogy néznek ki a vizsgák?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok a Pázmányon. Minden tantárgyból lehet írásbelit vagy szóbelit tenni? Milyen hosszú egy-egy vizsga, illetve mennyi keszülést igényel, ha közepes/jó eredményt szeretnék elérni?

Köszönöm előre is a valaszokat!



2018. nov. 6. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó, pl Rómából lehet majd választani, meg egyetemesből is, de érdeklődj a szaktanárodnál, meg a ppke ják honlapján is fent van, meg a fbook csoportokba is érdeklődhetsz.
2018. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Rómából és jogtörikből van mindkettő, a többi csak szóbeli. A kathit elektronikus vizsga.

Készülést meg mindegyik igényel de persze van különbség egy bevjog meg egy róma vizsga között. Ha eddig tanultál rendszeresen akkor jó úton haladsz, ha nem akkor kezdj el már most tanulni. Szerintem ha csak vizsgaidőszakban tanulsz már első évben sem lesz könnyű dolgod, később meg egyenesen teljesíthetetlen lesz ezzel a módszerrel.

A vizsgák időtartama is változó, az írásbelik általában max 1 órásak. A szóbeliken olyan 10-15 perc amég vizsgázol de ha sokan vannak előtted van, hogy egy-két órát várnod kell illetve ha rómából Erdődyhez mész vizsgázni (szóbelire) az versenyvizsga lesz, ami azt jelenti, hogy öten mentek be és kérdez mindekitől és a másik kérdését ha nem tud válaszolni "elrabolhatod", kell hozzá egy jó alaptudás de én nagyon ajánlom, itt kb 1 órát vagytok bent mind az öten.

Én személy szerint mindenből a szóbelit ajánlom, jó az ha tudsz beszélni egy tanár előtt plusz ha valahol alakadsz tud segíteni esetleg egy-két mentő vagy rávezető kérdést adni.

2018. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
még annyit hozzáfűznék az előzőhöz, hogy azért is érdemes gyúrni a szóbelire, mert az államvizsgákon szóban kell számot adnod bizottság előtt és ráadásul 5X kezdődik a szakdolgozat védésével külön napon van a jogon bizottság előtt....utána 2-3 hét polgári államvizsga-2-3 hét Büntetőjog államvizsga-2 hét Alkotmányjog és közigazgatási jog államvizsga és 2hét múlva jáb vagy Eu-nemzetközi államvizsga! Jobb ha gyúrsz a szóbelire :-)
2018. nov. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. nov. 30. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!