Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A DSZC Bethlen Gábor Gimnázium...

A DSZC Bethlen Gábor Gimnáziumba van esélyem? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Idén felvételizek, és nagyon megtetszett ez az iskola. 7.-ben 4.3-as átlagom volt, most is ilyesmire számítok. Matekból idén 4es leszek, tavaly 5 voltam. Milyen felvételit kellene írnom hogy biztosan felvegyenek? Minden szakra kivéve szállodai recepciós. Milyenek a tanárok? Szóbeli követelmények? Válaszokat előre is köszönöm :D

2018. nov. 8. 09:48
 1/2 anonim válasza:

Szia tavaly oda felvételiztem minden szakra de turisztikára nem vettek fel mert oda tényleg rengetegen mennek szóval ha nem lesz átlag feletti az írásbekid mondj le róla. Nekem 7.be 4 8.ba 4,4 volt az átlagom. Írásbelim 50 pont ami átlagos de ez minden évben változó úgyhogy ha megvannak az eredmények nézd majd mindenkinek az átlagát. A szóbelin csak ellenőrzőt kellett vinni és ha vannak akkor díjakat okleveleket én nem vittem mert nem volt. Bemész bemutatkozol kérdezik van e ismerősöd aki oda jár honnan ismerted meg a sulit stb. Utána nálunk volt egy 30 kérdésből álló papír mondani kelett egy számot és kaptál egy témát. Ezek nem nehezek nekem az volt hogy miért jobb a kézírás mint az elektronikus. És kb ennyi. Ja meg mond hogy szereted a matekot. A tanárok változóak én nagyon kedves tanárokat kaptam de a barátnőmet megszólta az egyik tanár mert kint volt a bokája.

Végül más suliba mentem de aki oda ment azt mondja szereti.

2018. nov. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sziaa! :)

Most vagyok végzős,mikor én felvételiztem, több olyan diákot is felvettek, akik 60 pont körüli írásbelit írtak. Ezzel az átlaggal esélyes, hogy felvesznek, de azért ha van rá lehetőséged, próbálj egy kicsit jobban belehúzni, mert mostanában szerintem elég magas a túljelentkezés.

A szóbeli nagyon egyszerű volt. Engem három tanár "vizsgáztatott". A vizsgán teljesen hétköznapi témáról kell kifejtened a véleményedet. Fontos, hogy választékosan próbálj meg kommunikálni, de ha ez a stressztől nem jön össze, akkor sem lesz nagy gáz.

A tanárok szerintem tökéletes munkát végeznek. Véleményem szerint nemcsak azon vannak, hogy leadják a tananyagot a diákságnak, és már el is szaladnak az óráról, hanem fontosnak tartják azt is, hogy a tanulók meg is értsék az órán tanultakat. Természetesen itt is vannak rosszabb tanárok, akik nem képesek kimagaslóan átadni a tananyagot, vagy túl szigorúak, de véleményem szerint itt szinte minden tanárnak van olyan tulajdonsága, ami miatt szerethető.

A hangulat nagyon jó szokott lenni, színes programokkal, eseményekkel lepik meg a diákságot. Van túrakör, énekkar, esélyed van ECDL vizsgát tenni, több tantárgyból vannak szakkörök, faktok. Megünneplik a Halloweent, a karácsonyt, a húsvétot stb. Az elsősöknek fecske hetet szerveznek, a végzősöknek pedig bált. Ezen kívül minden évben megrendezésre kerül a dök nap, ahol szintén gazdagabbnál gazdagabb programokkal kedveskednek.

A közösség az változó, ha szerencséd van, akkor jó osztályt fogsz ki. Ha viszont nem, akkor sem kell elkeseredni, hiszen biztos találsz magad mellé legalább egy barátot.

Bár erre nem vonatkozott a kérdésed, de azért meg kell említenem, hogy a portásnő kicsit komolyan veszi a feladatát, de ha olyan hangulatban vagy, akkor nagyon jól lehet rajta szórakozni. Viszont ha éppen reggel egy késés esetén kap el, akkor sokszor átveszi a hatalmat még az ügyeletes tanár elől is, s ő irat be későnek, miközben a tanár már rég elengedett volna.Arról nem beszélve, hogy volt már, mikor kordont akart vetetni, hogy a diákság ne tudjun 7 előtt bemenni. Azon pedig ne lepődj meg, ha idejössz, hogy 15 perc alatt 20x mos fel😂

Az viszont sajnos tényleg igaz, hogy az épület nem a legmodernebb stílusban épült, de az utóbbi időkben rengeteg változás történt, lecserélték a járólapot, homlokzati változás történt, felújították a lány wc-ket. Igaz, hogy a másodikon már két wc ajtót nem lehet bezárni, de attól még működnek🤷🏽

Összességében én csak ajánlani tudom Neked ezt a sulit,kimagasló oktatás, nagyon jó tanárokkal,sokszor vicces élethelyzettekel és színes programokkal. :)

2018. dec. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!