Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár valaki közületek a budapes...

Jár valaki közületek a budapesti Patrona Hungarie gimnáziumába? Ha igen, akkor milyen?

Figyelt kérdés

A tanítás, közösség,tanárok,színvonal,programok,kollégium

szempontjából.És amit fontosabbnak tartotok.



2018. nov. 8. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Katolikus, plusz lánygimnázium is. Ha neked ezek fontosak, akkor választ is kaptál a kérdésedre, ha nem fontosak, akkor keress másik helyet.
2018. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Én jártam oda jó pár évet. Egyáltalán nem ajánlom, szerintem sürgősen felejtsd el.

A tanítás, a színvonal meg sem közelíti az elvártat. Egy évembe telt az egyetemen, hogy felzárkózzak, gyakorlatilag itt kellett mindent megtanulnom. Csak itt volt erre pár napom, ott meg elvileg évek... Nagyon-nagyon kevés tanár jó. Van ilyen emelt meg közép sáv néhány tárgyból. Azt ajánlom, hogy ne az alapján válassz majd, hogy emelt vagy közép szinten akarod-e azt az adott tárgyat tanulni, hanem hogy a tanár milyen.

A közösség olyan, amilyen ennyi lány mellett elvárható. Az osztályom minden évben annyira kiutált valakit, hogy az otthagyta a sulit. Folyamatosan megy az egymás háta mögött való beszéd, sunyulás. Igaz barátot nem igazán szerez itt az ember. Én egy emberrel tartom mindössze azóta a kapcsolatot normálisan. Szokásos programok vannak, mint pl. farsang. Meg ugye persze vallásos a suli, szóval vannak lelki gyakorlatok, ahol papok és nővérek mondják meg neked, hogyan éld a szerelmi életed.

A kollégiumban nővérek a prefektáid. (Mondjuk újabban néha felvesznek nevelőtanárokat.) Nekem velük a tapasztalatom, nem túl pozitív. Általában inkább ellened tesznek, és ha tényleg segítséget kérsz, és elmondod mi a baj, sem segítenek. Középsulis kollágium, úgyhogy van tanulóidő, takarodó idő, kimenő cetli stb.

Az sem egészséges, hogy lányiskola, csak magadnak ártasz.

Összeségében szerintem nézz másik sulit. Menj olyan helyre, ahol tanítanak is valamit, hogy neked ne kelljen annyit szívni az egyetemen, mint nekem.

2018. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
74%
Azt hiszem, már későn írok, de én ide járok és nagyon szeretem!
2019. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!