Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen/fősulin...

Melyik egyetemen/fősulin lehet tanulni film/video vágást, animálást?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, és nagyon semmi sem érdekel, kivéve talán a filmmel kapcsolatos teendőket. Mindig is szerettem a videokat megvágni, amiket gimiben az órákra kelett csinalni, ilyenkor sosem ereztem azt, hogy nyűg lenne, mint mondjuk matek házit irni stb

2018. nov. 9. 12:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: A színház es filmművészeti egyetemen kívűl, ha lehet, mert nagyon sok tandíj.. 800k/ félév :(
2018. nov. 9. 12:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát tanulni lehet máshol is, de diplomát vágásból csak a filmművészetin adnak.

Egyébként pl az ELTE hez kapcsolódik valahogy a BFA (budapest film academy). Tanítják, kap lehetőséget filmkészítésre az ember (van rendesnek mondható keret rá), de "államilag nem elismert" a végeredmény.

De szerintem a kapcsolatok számítanak amúgy is a szakmában nem a papír. Kapcsolati rendszerbe kerülsz a filmművészetin, de a BFA sok is vannak már, és pörögnek a pályázatokon... már amennyire én gondolom (nem vagyok BFA-s)

2018. nov. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!