Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes még...

Szerintetek érdemes még elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Jártam az ELTE IK BSC szakára. Azonban az utolsó előtti félévemet már nem nagyon bírtam idegileg, ezért ott hagytam 3 évvel ezelőtt. Azt hiszem 4-5 tantárgyam van még a diplomáig. Szerintetek érdemes visszamennem?

Korábban ösztöndíjas voltam. Mivel még van "ingyenes" félévem, így nem kéne fizetnem érte, hogy befejezzem.

A probléma az, hogy ez 3 évvel ezelőtt volt. Attól tartok kezdhetném előröl az egészet, mivel félévenként változtatnak mindenen. (Pont ebbe bolondultam bele.)



2018. nov. 10. 00:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér....mindenképpen felvételizned kell újra..és elfogadtatni a már megcsinált tárgyaid....ezzel az a probléma, hogy - nálunk - nem úgy működik, hogy elfogadnak 80 kollokviumot és harmadévtől folytatja az ember mondjuk a nem teljesített 8 tantárgyával...vagy elfogadnak 50 kollokviumot besorolnak másodévre és onnan folytatja..hanem szépen beiratkozik első év első félévébe...beadja a kérvényt elfogadják...vagy nem és csak egy részét fogadják el - ekkor X tárgyból kap 2 kreditet és pl 40 tétel helyett csak 20-ból kell vizsgázni - beiratkozik második félévre stbstb.....tehát félévenként fogadják csak el a tárgyakat ehhez viszont fel kell venni és utána kell a kérelmet leadni....mivel újrafelvételizel így nem tudod felvenni az összes tárgyat amit megcsináltál és nem tudsz kérvényt leadni rá!


De ha nálatok másképp működik a rendszer legrosszabb esetben nem 4-5 vizsgád lesz abszolutóriumig hanem 20-30 attól függ 3 év alatt mi változott.....onnan már szerintem nem folytathatod ahol abbahagytad!

2018. nov. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg kérhetsz, tandíj csökkentést, IK-s ismerősöm megkapta aki 6 éve járt oda és még a 2. éves tantárgyakból is sok nem volt meg.
2021. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!