Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Németből és angol emelt jó jogra?

Németből és angol emelt jó jogra?

Figyelt kérdés
Vagy feltétlen kell töri emelt is?
2018. nov. 10. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Hopsz a kérdést sikerült jól megfogalmazni, remélem azért érthető.
2018. nov. 10. 21:58
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem feltétlen kell töriből, angol/német is lehet. Magyar, matek, töri, társadalomismeret vagy idegen nyelv amit elfogadnak érettségi tárgyként, ezen belül te döntesz melyikből emeltezel, a lényeg hogy valamelyikből legyen.
2018. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Jogon belül amúgy milyen alapszak? Vagy osztatlan jogász? Na mindegy.

"Jogászképzés: történelem és angol vagy német vagy francia vagy latin vagy magyar nyelv és irodalom vagy olasz vagy orosz vagy spanyol. Egy tantárgyból kötelező emelt szinten érettségizni."

2018. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem azért nem volt nehéz megtippelni hogy az osztatlan jogász képzésre vonatkozik a kérdés, de mindegy.
2018. nov. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha "és"-sel van elválasztva, akkor kötelező a töri. Ha "vagy"-gyal, akkor nem. Valószínűleg kötelező, most hirtelen a DE felvételi követelményeit találtam meg (szerintem ez a tavalyi, csak elírták a dátumot, vagy nem tudom, mert a 2018/2019-es tanév a mostani, és erre 2018 februárjában kellett jelentkezni, na mindegy), de ennek elméletileg minden egyetemen egyezni kell:

[link]


A lényeg:

"történelem kötelező


és


angol nyelv vagy francia nyelv vagy latin nyelv vagy magyar nyelv és irodalom vagy német nyelv vagy olasz nyelv vagy orosz nyelv vagy spanyol nyelv


Egy vizsgatárgyat emelt szinten kell teljesíteni."


Alatta az igazságügyi igazgatásinál jól látszódik a "vagy"-os példa.

2018. nov. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Óó megtaláltam. :D


történelem

és

angol nyelv vagy francia nyelv vagy latin nyelv vagy magyar nyelv és irodalom

vagy német nyelv vagy olasz nyelv vagy orosz nyelv vagy spanyol nyelv

Egy vizsgatárgyat emelt szinten kell teljesíteni.


Akkor ha jól értelmezem, nem kell töri emelt, jó a közép is ha van két nyelvi emeltem. Ezaz, nem kell újraérettségizni. :D

2018. nov. 11. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
5. Az azt jelenti, hogy kötezően a töri eredményt nézik. De nem kötelezően abból szükséges az emelt!
2018. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen igen így értettem. Köszönöm mindenkinek :)
2018. nov. 11. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!