Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Szinyei Merse Pál Gimnázium (Bp), Teleki Blanka Gimnázium (Bp) vagy Vörösmarty Mihály Gimnázium (Bp)?

A természettudományi tagozat érdekelne. Hol a legjobb? Milyenek a biosz-kémia tanárok, érthetően magyaráznak? Hol kell a legtöbbet tanulni? Hol a legjobb az (angol)nyelvoktatás?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 11. 20:15  Privát üzenet  

A válaszok

TBG - ezek közül a leggyengébb, de bekerülni nem könnyű

Az odajárók többsége szereti, mert kiemelkedően jó légkörű, jó a közössége

VMG - szintén 'híres' a jó közösségéről, a Szinyeinél talán egy kicsit gyengébb, de egyre ismertebb, a tanárok segítőkészek, és összességében javuló tendenciát mutat

SZMPG - Nekem ez volt legszimpibb, de tavaly túljelentkezés volt, és 62 ponttal be se hívtak, de olyanról is hallottam, akinek 4-5-s átlag mellett 70 pont nem volt elég a behíváshoz sem. Innen látszik, hogy nagyon belehúzott, mostmár egyáltalán nem mondanám, hogy gyengécske. A közösség elvileg itt nem vmi jó, de persze mindenhol ki lehet fogni jó évfolyamot, szerencse kérdése.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. nov. 13. 21:43 Privát üzenet
Az SZMPG-rol es a TBG-rol nem tudok sokat mondani, viszont a VMG-t csak ajanlani tudom. A legkor nagyon jo es a diakok is nagyon segitokeszek. Bekerulni sem olyan veszesen nehez, ennek ellenere szinvonalas az oktatas. Nagyon sok fele mennek tovabbtanulni a diakok (nem csak TT-rol)

# 2/7Időpont 2018. nov. 14. 20:21 Privát üzenet
Én a Szinyeibe járok, term.tud. tagozatára. A Telekit is és a Vörösmartyt is ismerem. Voltam az utóbb említett sulikban szóbelin és nyílt napon is. A Szinyeit tudom teljes mértékben ajánlani. Abszolút megértő tanárok, diákok. A tanárok érthetően magyaráznak, versenyeket is sokszor hirdetnek. A tanulás véleményem szerint teljesen elviselhető, szabad időm is bőven van. Kezdő illetve haladó angol csoport van, teljesen korrektül vannak elosztva a csoportban az emberek. Kezdő csoportban vagyok, rendesen vesszük az anyagot, nyelvvizsgánk ugyan úgy lesz mint a haladó angolnak, értelem szerűen nekik hamarabb, de nekünk is meglesz (persze ez ember függő is, de a tanár minden tőle telhetőt megtesz). Haladó angol órán is voltam már, a tanár többnyire angolul beszél és persze komoly elvárásai is vannak. További kérdésekért írj nyugodtan!:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 3/7Időpont 2018. nov. 16. 17:56 Privát üzenet
Egyik sem annyira nagy szám TT-ben, ha valaki pl orvosira akar menni akkor mindenképp erősebb gimi kellene. De ha csak szimplán érdekel a TT akkor a Vörösmarty nagyon jó suli, jók a TT tanárok is és nyek-es évvel indul a TT tagozat igy a nyelvvel is lehet haladni.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. nov. 25. 23:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a részletes leírásokat! Sokat segítettetek!☺️☺️☺️

# 5/7Időpont 2018. dec. 1. 06:41 Privát üzenet
klopusz nevű felhasználó válasza:

Lányom elmúlt években szerzett tapasztalatai alapján, bárhova menj bátran, de a Szinyeit messzire kerüld el!

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. dec. 11. 18:52 Privát üzenet
Fecske Fanni nevű felhasználó válasza:

Vörösmarty a legjobb

# 7/7Időpont 2018. dec. 13. 17:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hány pont kell az alábbi gimnáziumokba?
Móricz Zsigmond, Szent László, Szinyei, Teleki Blanka, Vörösmarty, illetve a 2. Rákóczi Ferenc Gimikről valaki valamit?
Móricz Zsigmond, Szent László, Színyei, Teleki Blanka, Vörösmarty, illetve a 2. Rákóci Ferenc Gimikről valaki valamit?
Van esélyem a Telekibe, Kölcseybe és Vörösmartyba ennyi ponttal? (lent a többi)
Szerintetek mennyi esélyem van 53 ponttal és 4-es átlaggal felvételt nyerni az alábbi iskolákba?
4,6-os átlaggal és kb.75 pontos központi felvételével, melyik budapesti gimnáziumot ajanlanatok nekem ezek közül? Vörösmarty Berzsenyi Teleki Blanka II. Rákóczi Szinyei Ady Kölcsey

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!