Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szinyei Merse Pál Gimnázium...

Szinyei Merse Pál Gimnázium (Bp), Teleki Blanka Gimnázium (Bp) vagy Vörösmarty Mihály Gimnázium (Bp)?

Figyelt kérdés

A természettudományi tagozat érdekelne. Hol a legjobb? Milyenek a biosz-kémia tanárok, érthetően magyaráznak? Hol kell a legtöbbet tanulni? Hol a legjobb az (angol)nyelvoktatás?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 11. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

TBG - ezek közül a leggyengébb, de bekerülni nem könnyű

Az odajárók többsége szereti, mert kiemelkedően jó légkörű, jó a közössége

VMG - szintén 'híres' a jó közösségéről, a Szinyeinél talán egy kicsit gyengébb, de egyre ismertebb, a tanárok segítőkészek, és összességében javuló tendenciát mutat

SZMPG - Nekem ez volt legszimpibb, de tavaly túljelentkezés volt, és 62 ponttal be se hívtak, de olyanról is hallottam, akinek 4-5-s átlag mellett 70 pont nem volt elég a behíváshoz sem. Innen látszik, hogy nagyon belehúzott, mostmár egyáltalán nem mondanám, hogy gyengécske. A közösség elvileg itt nem vmi jó, de persze mindenhol ki lehet fogni jó évfolyamot, szerencse kérdése.

2018. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az SZMPG-rol es a TBG-rol nem tudok sokat mondani, viszont a VMG-t csak ajanlani tudom. A legkor nagyon jo es a diakok is nagyon segitokeszek. Bekerulni sem olyan veszesen nehez, ennek ellenere szinvonalas az oktatas. Nagyon sok fele mennek tovabbtanulni a diakok (nem csak TT-rol)
2018. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én a Szinyeibe járok, term.tud. tagozatára. A Telekit is és a Vörösmartyt is ismerem. Voltam az utóbb említett sulikban szóbelin és nyílt napon is. A Szinyeit tudom teljes mértékben ajánlani. Abszolút megértő tanárok, diákok. A tanárok érthetően magyaráznak, versenyeket is sokszor hirdetnek. A tanulás véleményem szerint teljesen elviselhető, szabad időm is bőven van. Kezdő illetve haladó angol csoport van, teljesen korrektül vannak elosztva a csoportban az emberek. Kezdő csoportban vagyok, rendesen vesszük az anyagot, nyelvvizsgánk ugyan úgy lesz mint a haladó angolnak, értelem szerűen nekik hamarabb, de nekünk is meglesz (persze ez ember függő is, de a tanár minden tőle telhetőt megtesz). Haladó angol órán is voltam már, a tanár többnyire angolul beszél és persze komoly elvárásai is vannak. További kérdésekért írj nyugodtan!:)
2018. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem annyira nagy szám TT-ben, ha valaki pl orvosira akar menni akkor mindenképp erősebb gimi kellene. De ha csak szimplán érdekel a TT akkor a Vörösmarty nagyon jó suli, jók a TT tanárok is és nyek-es évvel indul a TT tagozat igy a nyelvvel is lehet haladni.
2018. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a részletes leírásokat! Sokat segítettetek!☺️☺️☺️
2018. dec. 1. 06:41
 6/9 klopusz ***** válasza:
12%
Lányom elmúlt években szerzett tapasztalatai alapján, bárhova menj bátran, de a Szinyeit messzire kerüld el!
2018. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fecske Fanni válasza:
Vörösmarty a legjobb
2018. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bagira18 válasza:
66%
Teleki iszonyat jó! a szakokra kapsz "menő tanárokat" így a bion és kémián is nagy ágyúkat! Tavaly minden végzős bejutott ahova akart!! Bizony! A biósok minden évben országos döntőbe jutnak!A liget mellett modern sportpálya.. A Szinyei meg mint egy börtön.. A legjobb döntésünk a Teleki!!
2019. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapjáraton jónak gondoltam a Szinyeit, bár azóta eltelt jó sok év, szerintem olyan, mint egy átlagos suli, de a jobb kategória.


Ami negativat írni fogok, azt majdnem minden suliban megtaláljátok.


Szinyeis tapasztalataim;


Tanároknál lutri, hogy kit kapsz ki, egy idegbeteg, igazságtalan 3,14csát / f.szt vagy egy kedves és igazságos tanárt. Ha nincs mázlid, egyes tanárok óráira gyomorgörccsel mész be és, ha még annál is pechesebb vagy, akkor a tanár 4-5 éven át fog megalázni, úgy, hogy heti több alkalommal sírsz miatta. Én 2 ilyet is kifogtam, de az egyik szerencsére elment szülni (aztán vissza se ment) és kaptam egy normális tanárt, a másik meg érettségiig kínzott.


Ha nem vagy peches, akkor imádsz a tanár órájára bejárni. A tanár kedves, motiválja a tanulókat, jó páruknak köszönhetem, hogy a tantárgyuk szerelmese lettem, mert azzal a céllal jöttek be az órára, hogy megszerettetik a tantárgyukat.


Én Facebookon ismerőse vagyok 1-2 tanárnak, akiknek a kiírásai alapján látszik, hogy nagyon belefásultak a munkába, de van jó pár ismerősöm, aki meg nagyon szeret tanítani.


Nem tetszett, hogy a negatív tanárok a veszélyhelyzet alatt se próbálta a diákokat megnyugtatni, sőt jót nevettek az online ballagás ötletén is (összevágott videó tanároktól, amiket otthon készítenek, igazgatótól, amit otthon készít, búcsúbeszédet mondó végzőstől, amit otthon mond fel ugyanúgy a kamerába és küldi el a vágónak és fényképek, videók osztálykirándulásokról) , mert az nem fontos, hogy valaki 4-5 évet ott töltött és egy korszak lezárásához méltó búcszutató dukál, mert szegény tanárok és a vírus és stb stb stb és ott szomorúan láttam, hogy a kedves, szerető tanárok se állnak ki az online ballagás ötlete mellett. Remélem azért megcsinálták az online ballagási videót nekik.


DE!!!


A jófej tanárok pedig igenis a diákokat biztatták nap mint nap, hogy ne aggódjanak, minden rendben lesz és ezt át fogják vészelni.


A tudása minden tanárnak magas és, ha érdekel a tárgy, segítenek benne, hogy elérd a céljaidat, akár az idegbeteg vagy akár a jófej tanárt kaptad.


A biosz-kémia pl elég jó tudást ad a diákoknak, ráadásul a kémiát a nem reál beállítottságú gyerekeknek is élvezetessé teszik, nem mellesleg, ha nem bio-kém tagozatra jelentkeztél is volt esélyed elég szép bio-kém tudással elvégezni.


A negatív annyi, de ez más gimikben sincs másképp, hogy mindenkinek ugyanazon a szinten tanítanak. Pl, ha lemegy egy fizika, irodalom, stb tanóra és nem érted, a magántanár megoldja vagy egy osztálytárs elmagyarázza, a tanár ledarálja a stílusában, hogy hogyan működik a rakéta vagy Az Embert tragédiáját leelemzi, stb. és vagy érted vagy nem.

Nyelvi tagozatokonál nem gyenge, közép és erős csoportok vannak, hanem gyenge és erős, amivel annyi a gond, hogy akik kicsivel vannak lemaradva az erős csoporttól azokat visszafogják a gyengén teljesítők.

A tesin meg az 1,55 m magas ugorja le azt, amit az 1,95 m magas osztálytársa.


A komoly tudás és a sok felmérő ellenére is, akik gyengén teljesítenek is végigcsinálják a 4-5 évet, általában bukás nélkül.


A diákok fegyelmezettek, bár 2008-2009 előtt azért fegyelmezettebbek voltak, nem tudom mikor vontak össze más sulikat a Szinyeivel, de utána látszott a fegyelem és a figyelem hiánya, de azért nem volt vészes.


A terem falain belül megy rendesen a bullying, ha olyan az osztály. A jófej tanárok igyekeznek tenni ezellen, a rosszabb tanárok beszállnak.


Viszont vannak osztályok, aminek a duákjai összetartóak és olyanok, mint egy család.


Az osztályok között nincs túl sok kapcsolat, max a faktról vagy az énekkarról akik ismerték egymást.


Az tetszett, hogy vannak pályázatok a suliban, lehet jutalomkirándulást nyerni meg a kezdetekben az énekkar is elég jó működött.


2020-ban nem tudom azóta mi a helyzet.


Mindenesetreegy átlagos sulinak tartom, ahova alapjáraton szerettem járni, de nem egy nívósabb iskola, ami kitűnne a többi közül, sokan a veronai buszbaleset miatt ismerik ezt a sulit, régen azért a nevesebb sulik között szerepelt.

2020. szept. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!