Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kodolányi vagy Metropolitan?

Kodolányi vagy Metropolitan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Túl vagyok a harmadik X-en, és szeretnék tanulni munka mellett, mert ugyan érdekel a munkám, és jobban keresek mint sok alap diplomás, de szeretnék mégis karriert építeni, és végzettség nélkül nem igazán látom hogyan tudnék.

Viszont dilemmában vagyok, mert amit kinéztem suli, a Kodolányi, nos egyáltalán nem ismerem, viszont sok helyen rossz a híre a neten. De mellette szól, hogy 1 év után két szakot lehet tanulni egy áráért. Tetszene még a Metropolitan suli, de nem tudom, mennyire segítőkészek (én majd kutatni szeretnék), mennyire éri meg ott tanulni, illetve munka mellett mennyire lehetséges. Valószínűleg nappalis leszek vagy esetleg levelezős, bevállalom munka mellett... Bármilyen tapasztalat segít.


2018. nov. 12. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosan ki akarsz dobni egy csomó pénzt az ablakon? Miért nem nézel olyan egyetemet aminek legalább picit jó híre van?
2018. nov. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert olyanból most nem indul februárban képzés.. csak mesterképzés, én viszont nem akarok majdnem egy évet várni szeptemberig.
2018. nov. 12. 06:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Kodón végezem 2014-ben andragógia szakon, így mondom, h oda csak akkor menj, ha csak a papír kell. Bár a gazdasági szakok elég nehezek, de a többi szak viszonylag könnyű, és lenézik a munkáltatók.


Nekem a legnagyobb problémám a borzalmas tájékoztatás volt, ha nem vagyok jóban pár buzgómócsinggal, rohadt nehéz kinyomozni a követelményeket.


de am a neten hihetetlen baromságokat írnak össze a Kodolányiról: nem igaz, h vizsgán mindenkit átengednek, meg h csak h_lyék járnak oda

2018. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kettő közül maximum a metropolitannal lesz munkád, persze a sok idióta itt a gyakorin terjeszti, hogy sehova se szokták felvenni a metusokat, ahogy a kodolányis mesét, hogy nincs egyáltalán buktatás.

Nem tudom ki ér rá ennyire, és kinek van ennyi szabadideje.

De nem segítőkészek egyáltalán, ahogy a legtöbb egyetemen sem, a hik kritikán aluli, nem a hallgatókért vannak, az tuti, hanem az egyetem magasabb bevételéért. Nem azon vannak, hogy te gördülékenyen, bukások nélkül csináld végig, mert abban nincs pénz.

2018. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké. Nem a papír érdekelne, hanem a tudás
2018. nov. 12. 19:44
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Ha 30+os vagy és a szakmában dolgozol, akkor ne menj egyikre se olyan szakra ami a szakmádnak megfelel, mert nyilván nem fognak tudni semmi újat mutatni, ezek a teljesen zöldfülű 19-20 éves kezdőknek nyújtanak valamit. Valami határterületre érdemes lehet, ahova tudod használni az eddigi tapasztalataidat. Kodolányiról van tapasztalatom, a Metropolitanról csak annyi hogy nem túl jó a viszony köztük (ezek ilyen piaci alapon működő privát egyetemek, egyrészt versenytársak másrészt gondolom marketingelnek eleget azon hogy a net tele legyen azzal hogy a másik milyen szar ellenben mi királyok vagyunk mindenben). Ja de igen, kodo, hát, kevés órának volt értelme, azokra be is jártam. Én is munka mellett végeztem el, meg lehet csinálni, turizmus, gazdasági szakok, az angol és a kommunikáció-média képzések szerintem relatíve erősek, gyakorlatorientáltak, egyedül az angol hasonlított egy klasszikus egyetemi képzéshez (van egy 1 éves ELTE múltam is alapszakon, nem vagyok rá büszke) a többi mind projekt- és gyakorlatorientált volt, változó színvonalon, de többségében megfelelően. Ezek 2014-16os tapasztalatok, nem a legfrissebbek.
2018. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tudás kell, akkor a Kodolányira semmiképpen se menj! A Metropolitan sincs a legerősebb sulik közt de fényévekkel jobb, mint a Kodolányi. Mindkettőre jártam.
2019. jún. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!