Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az igazság a Metropolitan...

Mi az igazság a Metropolitan Egyetemről? Szinte kizárólag csak szélsőséges véleményeket lehet hallani róla.

Figyelt kérdés

Szóval, a Budapesti Metropolitan Egyetemről (korábban BKF) lenne szó.

Egy ideje nagyon megtetszett, és szimpatikus lett a kommunikáció, illetve a művészeti szakok miatt.


Rengeteg embertől hallottam már, hogy tényleg nagyon jó a közösség, jók a tanárok is, és valahogy teljesen más, kicsit kevesbé “kontinentális” jellege van, mint a többi hazai egyetemnek.

Viszont találkoztam olyanokkal is, akik nagyon leszólták. Azt mondják, hogy elég komolytalan ez az iskola, csomó pénzt elszórnak reklámokra különböző platformokon, hogy így becsalják a diákokat, de az oktatás már kevésbé színvonalas.

Még nem találkoztam olyan egyetemmel, amiről ennyire szélsőséges vélemények alakultak ki.


Szóval, akinek van személyes tapasztalata erről az iskoláról, megkérdezhetem, hogy melyik állásponton van?



2018. nov. 12. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom a "kontinentális" jelleg mit takar :D


Amúgy mindkét oldalon van igazság. A közösség tényleg jó, az órák is okésak, de semmi extra, a tanárok változóak. Volt olyan aki tényleg nagyon jól tartott órát, érthetően magyarázott meg olyan is aki bejött, ledarálta a diákat és le is tudta. Nem azt mondom hogy rossz az oktatás színvonala, de nem is annyira nagy szám, mint ahogy be van állítva. BGE-re átjöttem 2 év után, kb ugyanezt tapasztalom itt is, teljesen átlagos.


Azzal egyetértek, hogy túl sok pénz meg el reklámra, mikor az egyetemen lenne mit javítani (termeket javítani, felszerelést korszerűsíteni), ami azért kimondottan bosszantó, mert minden vacakra fizetni kellett pluszban. Szakot akartam váltani, mert mégse érdekelt amit tanultam (kommunikáció), azért hagytam ott az egyetemet, nem azért mert annyira rossz lett volna. Nem annyira nagy dobás, mint ahogy igyekeznek beállítani, de nem is annyira rossz a helyzet, mint ahogy itt néha előadják.

2018. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A “kontinentális” oktatási rendszer főleg Kelet-Európában népszerű (sajnos itthon is). Ezek az egyetemek sajnos egyáltalán nem gyakorlatorientáltak, tipikusan “magológépeknek” való intézmények, és a lexikális tudást forszírozzák, szemben az “angolszász-rendszerrel”, ahol a diákoknak több lehetőségük van kibontakoztatni az önálló véleményüket, nagyobb hangsúlyt fektetnek többek között a kutatómunkára is előre megírt, bemagolandó vázlatok helyett.


Szerintem egyértelmű, hogy melyik lenne az ideálisabb itthon is. De sajnos nálunk ez ilyen formában még nem valósult meg.


Köszönöm, sokat segítettél! 🙂

2018. nov. 12. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szakonként is nagyon változó, hiszen tanárfüggő. Én egyébként ugyanazt gondolom, mint az első válaszoló. Tényleg nem rossz, de nem is olyan egetrengetően jó. A tandíjat pl. igazságtalanul soknak érzem egyes szakokon. Pontosan melyik művészeti szakokra gondolsz?
2018. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem :D Kommunikáció az viszonylag magolós volt, a szak jellegéhez képest lényegesen több gyakorlati órának kellett volna lennie, szóval nem mondanám hogy a nyugati oktatási rendszerre hajazna. Igazából amiben más a BGE hogy itt van állami hely is, de kb ugyanazt a szintet hozza mindkét egyetem. Nyilván nem egy Oxford, de az alapokat normálisan megtanították.
2018. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Művészeti szakok közül leginkább a tervezőgrafika és a kézműves tárgykultúra érdekelne.
2018. nov. 12. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!