Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen sz. R minden...

Miért ilyen sz. R minden képzés ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

Jártam már egy csomó tanfolyamra, suliba, ilyen-olyan képzésre, de mindenütt azt tapasztaltam, hogy az oktatási színvonal alacsony és az ember a pénzéért nem kap semmit egy papíron kívül - miért van ez?


A legtöbb helyen még gyakorlat sincs, vagy az embernek magának kell megoldania a kevés gyakorlatot, miközben mégis elkérnek egy rakás pénzt az oktatás "költségeire", holott még termet, tanárt sem kellene fizetni, ha a tételeket kiadnák egybe előre, aztán mindenki bemenne szépen levizsgázni, de bezzeg a szakmát azt nem tanítják meg....


Ez csak engem háborít fel vagy más is így látja?!


Miért nincs a piacon egy normális, rendes, gyakorlatorientált képzés felnőtteknek?


Tud valaki ellenpéldát?


Tényleg érdekel, hogy van-e itt valaki felnőtt fejjel járt-e végzett-e olyan valamit, amivel tényleg meg volt elégedve és ahol úgy tanulta meg a szakmát, hogy nem tudta már előtte, mielőtt oda beiratkozott... és nem volt kidobott pénz.



2018. nov. 15. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
2 OKJ-t csináltam és 2 egyetemre jártam. Sehol senki semmit nem tanít. Segíts magadon! Más út nincs. Amit meg akartam tanulni, azt le kellett ülnöm megtanulni, ha gyakorlatot akartam, magam kilincseltem érte. Nekem is eloszlott már a köd és remény, én már nem is várok semmit a papíron kívül. Mivel van, amihez kell, most is járok suliba, a papírért. Semmi mást nem várok cserébe, elfogadtam, hogy a tudást magamnak szerzem meg, nem ott adják meg. Először, mikor leesett, csalódott voltam, de már nem érdekel. Oda csoportosítom az energiám, ahova kell, az önképzésbe.
2018. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1 a tanárok alulfizetettek ergo le sz a rják ők is

2 az állam is lesz a r ja, mert kell pénz stadionra

3 azért is lesz a r ja az állam, mert kell a pénz az ellesztőpolitikájukra, és mint tudjuk ahhoz nem kell ész ugyebár hogy szaporodjanak az emberek, sőt, épp azok ellenek a legtöbbet akik a legostobábbak

4 az államnak még jó is ha a legtöbb ember kretén marad, mert azok majd ellik az öt hat kölyköt

2018. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
BME-n van amit egész jól oktatnak, de nagy része a tárgyaknak egy rakás szar. Utána meg csodálkozik az oktató hogy háát miért nem tanul a tisztlet hallgatóság? Talán normálisan kéne tanítani és akkor nem 60-70% lenne a bukás? De ugye mindig a tisztelt hallgatóság a hibás mert nem tanul.
2018. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Hagyjuk már ezt a sírást... Leülsz a seggedre és minden nap tanulsz, amit tanulni akarsz, kész.
2018. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es: ezzel nincs is gond (én voltam az első), de amikor már fizetős féléveim vannak közel 300 ezerért, akkor fáj, hogy a papír kerül ennyibe és egy tisztességes kontaktóra sincs, amiből legalább az alapokat el lehet sajátítani. Nyilván, teszem, amit kell, de attól még a képzés maga nulla marad.
2018. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek adtam zöld kezet!


Az 1-es, 5-ös válaszolónak külön köszi, mert sajna én is ezt az utat járom: maradt az önképzés.


Csak felettébb bosszantó!


"Hagyjuk már ezt a sírást... Leülsz a seggedre és minden nap tanulsz, amit tanulni akarsz, kész."


Azt csinálom...., csak tényleg szemétségnek tartom, hogy a semmiért szedik a pénzt a sok szerencsétlentől és ez nem szúr szemet senkinek odafönt vagy valami ellenőrző szervnek, hogy vizsgálnák az oktatás minőségét is....


Ha az államnak meg több pénz kell, akkor tessék megbüntetni az ilyen papírgyártó képzőket jó magas bírságokkal, hogy rendesen tanítsanak!


Am. érdekes lenne, ha mondjuk a B kat. jogsit is így adnák, előbb tanulj meg magadtól vezetni a forgalomban, aztán menjél el vizsgázni a papírért....


Nem az egyéni/otthoni tanulással van baj, hanem azzal a csalással, hogy az emberekből kiszedik a pénz a semmire!


Egyetemen levelezőn pl. 300 eFt mire is kell/félév?


Mert konzultáció az nem sok van, így a terembérlet, tanár stb nem nagyon játszik, akkor ?

2018. nov. 15. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Jártam már egy csomó tanfolyamra, suliba, ilyen-olyan képzésre"


Akkor azért veled is van gond. Az ember eldönti, hogy mi akar lenni, és annak szenteli magát. Felesleges mindenféle szir-szart elvégezni. És külföldön is lehet tanulni.

2018. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló ne tereljél!


"Akkor azért veled is van gond. Az ember eldönti, hogy mi akar lenni, és annak szenteli magát."


Mi ez a b.romság?!


Az ember nem tanulhat többfélét és nem érdekelheti több dolog, nem szentelheti magát több dolognak is?!


Szerintem meg inkább a begyöpösödött látásmódoddal van a gond meg azzal, ahogy értelmezted az általam felvetett problémát.


Szóval a képző cégek nyugodtan húzzanak le mindenkit, mert az a sok kretén a hibás, aki tanulni akar, gratulálok! :XD


De oké, akkor te tanulj csak egy szakmát, aztán ha kihúzzák alólad azt az egy lábat, és nem lesz másik, amin megállj, ne ide gyere panaszkodni....

2018. nov. 16. 11:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem mind

rossz

2019. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sulis rendszerben

is van néhány ami jó

2019. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!