Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös, Madách, Kölcsey, stb....

Eötvös, Madách, Kölcsey, stb. Melyik milyen? Kifejtve lent.

Figyelt kérdés

Idén fogok felvételizni. Jó tanuló vagyok, 4,8 az átlagom (a matekkal mindig is hadilábon álltam). Egy Budapest belvárosi, színvonalas oktatású gimnáziumba szeretnék járni.A fent leírtakat találtam eddig. Az Eötvös főként egy álom, nem hinném hogy lenne esélyem bejutni, ott a humán tagozat érdekelne. A Kölcseyről nem tudok sokat, az emelt haladó angol és kezdő olasz szak, a Madáchban pedig az emelt angol érdekel. Aki ezek közül valamelyikbe jár/járt, nagyon örülnék véleményeknek, tapasztalatoknak. Ezek a kérdéseim lennének (mindegyikre vonatkozóan):

-Milyen a magyar nyelvtan és irodalom, illetve a nyelvek oktatása?

-Milyen a légkör, milyen a közösség? Mennyire elfogadóak, nyitottak?

-Milyenek a tanárok?

-Milyen programok vannak?

-Nyílván nem ez a leglényegesebb, de milyen az épület?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2018. nov. 15. 21:45
 1/9 anonim válasza:
76%

Szia én is idén felvételizem :)) hogy hoztad össze a 4,8at ?

De amugy a kölcseyről hallotam hogy budos a wc rossz az iskola meg ilyenek az oktatas jó azthiszem de a madáchról jobbakat hallok enis oda akarok menni nagyon jó elvileg az oktatas és az iskola is rendben van . Eotvosrol nem tudok semmit . Remélem tudtam egy kicsit segíteni én sem tudom még pontosan :( ;)

2018. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Szia én a kölcseybe járok. Az épület tényleg nem a legszebb, mivel elég régi, de nagyon ajánlom! A kozosseg nagyon jo, egyszeruen imadom! A magyar tanarok nagyin jol felkeszitenek az erretsegire de eleg szigoruak. En nemetet tanulok, de az osszes nyelv oktatasa nagyon jo a kolcseyben! A tanarok nagyon kedvesek, de persze van olyan aki nagyon szigoru meg hasonlo de az hol nincs ? Es nagyon sok fiatal tanar van egyebkent ami nagyin sokat segiit. A madach kicsit erosebb es az tenyleg eleg humanos. Ha humanos vagy akkor az is nagyon jo lehet, de a kolcseyt is mindenkepp jelold meg! Sok sikert!
2018. nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat:)
2018. nov. 20. 19:31
 4/9 Smithedó ***** válasza:
76%
Az iskolák erősségét tekintve általánosságban az Eötvös-Madách-Kölcsey a sorrend, de ez a tárgyaktól függ. Eötvös főleg term.tud. és reálban erős, a Madách a legerősebb ezek közül nyelvekben és humán tárgyakban, a Kölcsey-ben a francia a jóhírű. Madách és Eötvös épülete nagyon szép, kultúrált. Inkább ez a kettő tartozik az "elit"-sulik közé-de a Kölcseynek is jó híre van.
2018. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Madáchos vagyok, ez a harmadik évem a suliban. Humánban és nyelvekben nagyon erősek vagyunk, több nyelv közül is lehet választani (angol, német, olasz, spanyol, francia, latin, kínai, orosz) és elég magas szinten folyik az oktatás, általában 1-2 nyelvvizsgával a kezükben érettségiznek a diákok. A közösség hihetetlenül elfogadó, nyitott és elég összetartó, amihez valószínűleg a sok közös program is hozzátesz, pl erdei suli, osztálykirándulások, osztályok közötti versenyek, karácsonyi koncert, nyelvi vetélkedők, stb. A tanárok zseniálisak, segítőkészek, támogatnak, odafigyelnek személyenként is és sokunknak ők segítettek rávilágítani, hogy mi is lesz a mi utunk. Meglepően erősek a reálos tanárok is egyébként (mat-kém faktos vagyok), ami alap óran elsőre nehéznek tűnhet, de belerázódsz hamar és reál beállítottságúaknak meg kifejezetten előnyös a magasabb szint. Nyelvben és humánban hasonlóan erősek, de erről ismert is a suli. Az épület szerintem szép, a sportudvar és a tűzfal fel lett újítva és gyönyörű, és keveredik a régi és új stílus az épületben, a termek jól felszereltek( projektor, sz.gép, fullos kémia-biosz termek)

Mindenképp szuper döntés a Madách!

2018. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
66%
Kölcseys vagyok, a mosdó sosem büdös de oké :D mindig van rötyi papír meg szappan. Pár mosdóban még kézszárító is van. Az első válaszoló inkább ne is jelentkezzen hozzánk:) A társaságot imádom <3 #teamfrauhuszti
2018. nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Én mindenképp az Eötvöst ajánlom. A nyelvi osztályba járok, és én nagyon szeretem. A nyelvi oktatás hihtetlenül intenzív, egy év alatt szinte teljesen fel tudtak hozni mindenkit a tanárok a kezdő nyelvből legalább egy B1-es szintre a kezdő nyelvből, várhatólag a ahaladó nyelvből 11. környékén fogjuk letenni a C1-et. Nagy az elvárás, de élvezhetőek az órák. A közösség remek, sok cserediák,jótékonysági,közösségépítő program van. Az épület pompás, és eleinte nehéz volt megszokni a tekintélyt paracsoló falakat, de 1-2 hónap után fel se tűnt. A tanárok nagyon kedvesek és "teljes jogú" emberként kezelnek bennünket, de vannak itt is egy-két olyan tanár, akit jó lenne már eltanácsolni(CS), de összességében én nagyon imádok ide járni, és nem bántam meg, hogy nem egy gyengébb gimnáziumba mentem, ahova szintén felvettek volna.
2019. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, bocsi a szóismétlésért, nem olvastam át.
2019. febr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2019. febr. 21. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!