Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Eötvös József Gimnáziumba...

Az Eötvös József Gimnáziumba és a Madách Imre Gimnáziumba hány ponttal hívtak be/vettek fel? (Budapest) Kifejtve lent.

Figyelt kérdés

Ez a két gimnázium érdekel, most vagyok általánosban nyolcadikos. Jó tanuló vagyok, a tanulmányi átlagom 4,8. Azonban az írásbeli követelményekről csak pletykákat hallottam. Minden olyan embernek érdekel a véleménye, pontszáma, aki ezen gimnáziumok valamelyikébe jelentkezett, és veszi a fáradtságot, hogy leírja ;)

-Hány ponttal hívtak be a fent leírt gimnáziumok valamelyikébe szóbelizni (attól függetlenül, hogy végül oda mentél-e/felvettek-e)

-Hány ponttal vettek fel (hozott pontok, írásbeli szóbeli összessége)?

-Hány ponttal nem hívtak be szóbelizni, pedig jelentkeztél valamelyik gimibe?

-Illetve az lenne még a kérdésem, hogy valaki tudja-e, hogy az Eötvösben illetve a Madáchban a 4,8-as átlag hány hozott pontot jelent.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2018. nov. 19. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,

A lányom ide ment tanulni, tavaly felvételizett. A vitt pontjai 4,8 vagy 4,9 volt, Az írásbeli eredménye 86 pont volt. Humán szakra ment, a magyar írásbelije 49 pontos lett, azt felszorozták, ha jól emlékszem 1.2-vel, a matekot meg talán 0.8-cal. Matek szakon fordítva. Kb ennyi pont kellett ahhoz, hogy behívják szóbelire. A szóbelin maximális pontot kapott, és felvették. Jelentkezett a MAdách-ba is, ott komolyabb szóbeli volt, kicsit komolyab angol nyelvi teszttel, feltételes móddal stb. A Madáchba ha jól emlékszem talán olyan 76- 80 ponttól hívtak be szóbelire. Az Eötvösbe tavaly humán szakra 180 pont kellett, természettudományira 181, matekra 186, angol nyekre 180.5 a felvételhez. A MAdáchban máshogy számolták a pontokat, de ott olyan 295 - 307 pontokkal lehetett bejutni. A lányomat oda is felvették, de az Eötvöst választotta.

2018. nov. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2018. nov. 21. 16:11
 3/8 Smithedó ***** válasza:
A gyerekem 4,7 volt általánosban. 80-82 pontos lett az írásbelije. Szóbelin 49 pontot kapott. Neki a Madách tetszett kezdettől fogva ( az erős nyelv miatt), s be is került. Nagyon szeret ott lenni:-))
2018. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia! :)

Én tavaly felvételiztem, mindkét iskolát megjelöltem. Az Eötvös természettudományi szaka volt nekem az első, amolyan "próba, szerencse" alapon. A hozott pontom 50 volt, az írásbelim pedig 83 pont lett, 45 magyar, 38 matek megoszlásban. Mivel a természettudományi szakon 1,2-es szorzóval súlyozták a matekot, így az Eötvös pontszámítása alapján ugye kevesebbet ért az írásbelim. Ennek ellenére behívtak szóbelizni, ahol 48 pontot kaptam, de így sem jutottam be. Ezt amúgy nem bánom, mivel a mostani iskolámat nagyon, nagyon szeretem. :)

A Madáchot én hátrébb soroltam, mivel inkább reál beállítottságú lány vagyok, és az köztudott, hogy ez egy humános suli. Itt az angol Nyekes osztályt és a négyéves angol szakot jelöltem meg. A szóbelin nem voltak túl jó élményeim, azt hittem, hogy nagyon le fognak pontozni, de végül szép számot kaptam. Fel is vettek volna ide is, bármelyik szakra.

A 4,8as átlag véleményem szerint 48 pontot jelent.

Sok sikert a felvételihez! :)

2018. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
en a madachba jelentkeztem tavaly de nem vettek fel(igazabol nem is banom mar igy utolag) az irasbelim 86 pontos vol(48magyar 38 matek) az atlagom pedig 4,6(nem tudom hogy mennyi pobtot ert de emlekszem hogy elore kiszamoltam a honlapon talalgato informaciok alapjan es kb olyan 67 korul lehetett a 70bol de tenyleg nem vagyok benne biztos) es hat a szobelimet elegge elszurtam 64 pontot kaptam csak a 80bol. ezzel az eredmennyel az elottem levo ember a listan volt az utolso felvett (a francia nyeket jeloltem)
2018. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) #4-es válaszoló, végül melyik iskolába mentél? Azt vettem ki a szövegből hogy nagyon szereted, úgyhogy ha leírod megköszönném♡
2018. nov. 23. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 3 éve felvételiztem a Madáchba, elsőnek jelöltem és felvettek, haladó angolra. 88 pontos lett az írásbelim, amivel behívtak, szóbelin pedig megkaptam a max pontot és a listán 4. helyen vettek fel szóval nem egy vészes dolog a szóbeli szerintem. Angolból/németből (ami a haladó nyelved) valóban magasabb szintet kérnek szóbelin, de inkább a beszédkészség a fontos, hogy ne ijedj meg a feladattól. A magyaros része pedig csak egy egyszerű beszélgetés. Az erős átlag előny, én 5.0val mentem de 4.7től már teljesen jó, nem zseniképző elit suli, mint ahogy sokan gondolják :) a követelés magas, de teljesíthető, miközben jó közösségben, jó tanárokkal, modern, kreatív módszerekkel tanulsz. Érdemes megjelölni szerintem, én mindenesetre imádom a Madáchot és már most rengeteget köszönhetek a gimis éveimnek.
2018. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Basketballgirl ***** válasza:

Gondolom neked már nem aktuális a kérdés, de azért leírom hátha másoknak még igen;)

-Szóval én most voltam 8.os és pont ezt a két iskolát írtam az elejére. Én a humános osztályba jelentkeztem (ejg) és az írásbelim 80 pont lett (44magyar, 36matek) ezért nem voltam benne biztos, hogy behívnak szóbelizni. A hozott pontom max volt, kitűnő voltam végig. Ugye humán osztály, ezért a magyar pontokat 1.2-vel, a matekot 0.8-al szoroztak. Szóbelizni is magyarból meg angolból voltam, a magyar részére azért szerintem nem árt felkészülni, a holnapon vannak szövegek és abból fogod az egyiket + mégegy másik ismeretlent húzni. Itt a személyiség mellett a tényleges “tárgyi tudást” is nézték. Az angol részével nekem nem volt problémám, mivel kéttannyelvű suliból jövök. Összeségében elégge jó pontokat kaptam, majdnem maximumot. Az ideiglenes listán 50valahanyadik voltam, de végül mégis felvettek, szóval nagyon örültem (és hogy ha valaki ejg-s lesz, tényleg ne hagyja ki a nulltábort, elképesztően jó élmény)

-A Madách volt nekem a második jelölt suli, itt haladó angol kezdő spanyol/német-re jelentkeztem. Itt valahogy máshogyan számítják a pontokat, de a honlapra ki van írva minden rendesen. A szóbeli nekem nagyon jó hangulatúan telt, itt nem voltak annyira kiváncsiak a “tárgyi tudásra”, inkább a kommunikációs képességedre (angolból is az a fontos, hogy tudj összefüggően, értelmesen beszélni)

Szóval hajrá hajrá minden nyolcadikosnak, nem egyszerű ez az év, meg kell tolni rendesen, de sikerülni fog:))

2019. aug. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!