Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írathat tanár dolgozatot 3...

Írathat tanár dolgozatot 3 évfolyammal ezelőtti anyagból?

Figyelt kérdés

Végzős évünkben a tanárunk kitalált egy olyan rendszert, hogy a végzős anyaggal párhuzamosan, a diákok egymásnak tartanak ismétlő órákat régi anyagokból, amikből hetente írunk dolgozatot.


Két barátommal hiányoztunk egy ilyen "ismétlő óráról", ennek ellenére a tanárnő megíratta velünk a tesztet. (A házirend szerint a hiányzás után a diák az adott tantárgy következő óráján nem köteles számot adni)

Hivatkoztunk a házirendre, de azt válaszolta, hogy ez régi anyag, nem most tanította, tudnunk kellett volna.


Ez jogos?



2018. nov. 22. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem bántásból mondom, de végzősök vagytok. Érettségizni fogtok már nem is olyan sokára, ahova bizony kelleni fog az az anyag is, és ott aztán tényleg nem fog senkit se érdekelni hogy akkor éppen hiányoztál-e. Mire az ember eljut 12. majdnem félévéhez, már illene hogy belássa, hogy a tanárok nem jókedvükből iratnak dolgozatot, hanem hogy rákényszerítsenek hogy tanuljatok, bar ekkorra már magatoktol kellene ismételni. Néhány hónap múlva érettségi. És ott nem csak a 3 évvel ezelőtti anyag fog kelleni, hanem mind a 4 év anyaga egyszerre.

Az hogy a házirend szerint nem lehetne, abból a szempontból jogos lenne a felháborodás, de akkor is, nem csak felszólításra kell ismételni, mert most a jovotokert tanultok.

2018. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Figyelj, direkt a személyes részét szerettem volna elkerülni a kérdésnek. Tisztában vagyunk ezzel, konkrétan egy 2 perces röpdogáról van szó, ami az átlagunkat viszont lerontotta.


Ha az alapvetően egyszerű igen vagy nemmel eldöntendő kérdéstől ennyire el szeretnél térni, azért nincs időm ebben a hónapban annyit készülni, mert most van a felvételi időszakom Skóciába. 3 emelt érettségim lesz és hidd el, hogy tudom, mit csinálok. De ez a kérdés nem a tanulási szokásainkról szólt. Köszi a választ azért.

2018. nov. 22. 23:08
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Igen, jogos volt.
2018. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Én is 12.es vagyok. Vicces hogy mostanában egyre több kérdés van olyan diákoktól ezen a platformon, ami a saját jogaikat próbálja tanárokkal szemben igazolni. Mikor az ember azért IS jár iskolába (sok más hasznos dolog mellett) hogy megszokjon egy rendszert ahol a tanár a főnök, ezzel felkészül a munkahelyére hisz ott sem minden igazságos vagy legalábbis nem minden tűnik igazságosnak de amit a főnök mond az úgy van hacsak nem nagyobb dologról van de amit írtál közel sem nagy dolog. Mi az iskolánkban TISZTELJÜK a tanárokat (illetve azt is amit mondanak) és mivel felettünk állnak nem kibúvókat keresünk hanem próbálunk teljesíteni. Pláne most 12.ben... mikor nekünk nem okozna gondot főleg ha tudjuk hogy folytonos ismétlés van bármikor bármilyen órán egy pár éves anyagból egy RÖPDOGÁT megírni. Pedig a mi osztályunk se egy minta osztály de ha az a bajunk hogy lehúzhatja valami az átlagunkat az érettségi előtt, akkor duplán tanulunk rá bármi is az, ha nem így tennénk akkor már egy jó szakmunkásképzés után dolgozgatnánk valahol. Ha a tanárod látja hogy igyekszel nem fog veled szívózni, illetve ha szívozik sem azért nem fognak felvenni az pl. orvosira mert lett 2 röpid ami rossz hanem azért mert megírod az érettségiket 100%-ra ;)
2018. nov. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Írathat a tanárod a 3 anyaggal ezelőtti témából. A házirendben lévő szabály szerintem csak az új anyagnál való hiányzásra vonatkozik.

Mivel ez egy régebben megtanult anyag volt ezért sajnos azt kell mondanom nem jogos a felháborodásod.


Az meg van hogy az egyetemen lesz egy félévben egy tantárgyböl 2-3 zhd és senkit se fog érdekelni hogy hiányoztál?

2018. nov. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Jaj, a rinyaló diáknàl nincs rosszabb, főleg ha már "felnőtt". Az élet nem mindig igazságos, szokj hozzá!


"házirend szerint a hiányzás után a diák az adott tantárgy következő óráján nem köteles számot adni" - mekkora egy hülye szabály.. Nem csoda hogy egyre nő a toketlen, hisztis emberek száma. Még hogy túl vagytok terhelve.. Oda ne rohanjak.


Mellesleg jogos volt hát! Nálam mindig úgy volt, hogy ha hiányoztam a suliból akkor az nap már megkerdeztem, hogy mit vettünk. Egy kis röpdolgara egy adott temakorbol lófütyi felkeszulni főleg ha már le volt adva régebben.

2018. nov. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Hogy mi van a házirendben az általában nem számít. Oda kell menni a tanárhoz és meg kell vele beszélni, hogy újraírhassátok a tesztet. Ha elmondod neki, hogy neked nagyon fontos lenne az átlag miatt a jobb jegy, mert ezen is múlhat a felvételid, ezért szeretnél javítani akkor ha jófej, újraírhatod. Ha nem akkor sajnos így jártál, ez így működik.

Off: miért kell 3 emeltet csinálnod?

2018. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Megkérdezhetem, hogy mit kérdezett abban a két perces röpiben ami annyira lerontja az átlagotok?


U.i.: nem akarlak én bántani, kérlek ne is vedd annak de szerintem ezzel itt csak magadból csináltál hülyét.. Egyrészt valóban az élet nem mindig igazságos, másrészt az átlagod nem a két perces röpin fog múlni, harmadrészt meg nem tudom mit vársz de egyetemen ha zh-t vagy viszgát írsz senkit nem fog érdekleni, hogy mikor hiányoztál és ott félév alatt kell közel annyi anyagot megtanulni mint 4 év alatt érettségire.. Sztem inkább szedd magad össze és ne itt méltatlankodj név nélkül egy ilyen kis szaron miközben - állításod szerint - skóciába készülsz egyetemre.


Tényleg bocsi de engem kiver a víz az ilyen ripacskodástól, pedig biztos rendes gyerek vagy. Fejezd ezt be, nem áll jól ez neked..

2018. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!