Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályfőnöki óra alól lehet...

Osztályfőnöki óra alól lehet felmentést kérni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 23. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem lehet. Csak tantárgyak alól van felmentés. Az osztályfőnökin mi miatt nem tudnál részt venni?
2018. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Magyarul lehet-e lógni róla? :)
2018. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2 Igen.

7. órából átrakta 0.-ra nekem a 7.-ben tökéletes volt, nagyon messze lakom , megterhelő hajnali 4-kor kelni egy ilyen felesleges óra miatt, és mondhatná hogy feküdjek le időben és kitudom aludni magam, de hát nem csak egyedül vagyok itthon és a vannak tesóim akik zajosak, kollégium meg még rosszabb, ezt tapasztalatból mondom.

2018. nov. 23. 21:03
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Hivatalosan nem. Csak ha az ofőddel meg tudod beszéln£, hogy 0. órára nem tudnál bemenni olyan messziről. S nem e lehetne kihagyni. (Ő meg ugye ne írja be.) De hivatalos formája nincs!
2018. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat nekem volt hasonló helyzetem csak tesivel es az utolso 9. oraban volt. Bementem ig-hez hogy meglehetne ezt oldani hogy arra az orara nem megyek be elmondtam hogy emiatt az egy ora miatt nem akarok koleszt se meg a szüleimnek sincs lehetosege beugralni ertem. Azt mondta ok beszeljek a tanarral irjunk otthon kervenyt egyiket neki masikat pedig a tanarnak kellett odaadni. Es igy nem kellett bejarni. (Az meg egy megoldas hogyha beer a buszod azonnal odamesz hogy talan az ora vegen resztvegyel). Nalunk ilyen teren rugalmasak csak normalisan kellett megkerni oket.
2018. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%

"nagyon messze lakom"

Ez azért elég gáz szöveg. Nagyon jól tudtad, amikor ebbe az iskolába jelentkeztél, hogy messze van, hogy mennyi idő lesz odaérni, és nyilván azt is tudhattad, ha belegondoltál, hogy igen, lehet, hogy nulladik órára kell majd menni. Szerinted mennyire igazságos az a többiekkel szemben, ha neked nem kötelező az osztályfőnöki, csak nekik? Ők pont ugyanannyira akarnának egy órával tovább aludni, mint te, függetlenül attól, hogy hol laknak.

2018. nov. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem próbáld meg megbeszélni az ofővel és az igazgatóval, esetleg a szüleiddel együtt. Tényleg rossz ez a helyzet, én is voltam így, hogy mások döntötték el mert nekik úgy jobb, hogy mikor legyen az óra. Mivel én nem tudtam bejárni hittanra, nem is bérmálkozhattam. (Igaz én edzés miatt és nem kötelező volt járni... de átérzem) És 8-as, igen biztos tudta mennyit kell utaznia, de biztos nem jó kedvébőlt ment oda. Honnan tudod, hogy nem falun lakik az isten háta mögött. Bátyám osztálytársa, hogy beérje az iskolába minden nap 4kor kel és 5kor indul, mert rosszul jönnek a buszok, nem éri el rendesen az átszállásait. És haza ugyan így szenved, és normális a gyerek, teljesen időben alszik is, nincs számítógépe se amivel eltolná az időt, megis az órákon bealdzik, mert megterhelő a sok utazás. Vagy például ahol a kérdező lskik nem volt olyan szak/szakma amit tanulni szeretett volna vagy esetleg az oktatás színvonala nem jó a közelebbi iskolának. Most ezen kár fennakadni, hogy miért utazik minden nap ennyit. És igazából a helyzet is szar, mert hivatalosan nem 0.ban volt az óra, ezért szerintem lehet tenni valamit ha beszélsz a tanárral meg az igazgatóval. Rendes épp érvekkel meginkodolva természetesen.
2018. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Beszéld meg az osztályfőnököddel. Biztos megérteni. Csak mond el nyíltan a probkémád.

Próbáld meg.

2018. nov. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

6-os.

Gondolom te is egy város kényelmes infrastruktúrájában nőttél fel.

Amikor én jártam középiskolába nekem a LEGKÖZELEBBI középiskola 45 perc utazásra volt. És akkor az ember még szeretne ráadásul jó iskolába is járni...

És akkor jön a tény, hogy a busz csak ÓRÁNKÉNT jár, nem 10 percenként, mint BP-n a BKV. Ha nem vagy ott 10 perccel előtte, talán lekésed, és annyi. Ja és ha nincs csúcsforalom, az óránkénti busz sem opció. Bejutsz a városba stoppal.

(10 éve ennek, de a menetrend változatlan)


Szóval bocs, de nem biztos, hogy rajta múlt, ogy messze lakik a sulitól. Nem ő tehet róla.

2018. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"Nem ő tehet róla."

Senki se kényszerít senkit arra, hogy bármelyik iskolába járjon. Lehet magántanuló is, ha úgy jobb neki, akkor elég évente kb. egyszer bemenni és kész.

Mellesleg nem sok budapesti menetrendet láthattál, ha azt hiszed, hogy ott minden tízpercenként jár. Egyébként meg Budapesten is sokan eljátsszák azt, hogy a város másik végében levő iskolát választanak, itt a gyk-n is izgulnak ezerrel, hogy jaj, fel fognak-e venni - aztán meg azzal jönnek, hogy hadd ne kelljen bemenniük ilyen-olyan tanításon kívüli programra, mert nekik másfél óra az utazás. Hát valamit valamiért. Ilyen az élet. Cserébe ott a vidékieknek a jó levegő, a csend, hogy állatokat tarthatnak, stb. Akinek nem éri meg, ne csinálja. De nem utólag kéne panaszkodni, hiszen amikor az adott iskolába jelentkeztek, akkor is nagyon jól tudták, hogy mit vállalnak az utazás tekintetében azzal, ha oda akarnak járni, nem egy közelebbibe, mert ugyanott van az iskola most is, mint ahol akkor volt. És ha annyi mindenben elvárják a tanároktól, hogy mindenkivel legyenek igazságosak, akkor milyen alapon várják el, hogy az utazással kapcsolatban viszont velük kivételezzenek?

2018. nov. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!