Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek az alabbi pedagogiai...

Ezek az alabbi pedagogiai kifejezesek mit jelenthetnek?

Figyelt kérdés

nem fogalmakra (vagyis azokra is) lennek kivancsi hanem osszessegeben mindenre. Nem jartam be eloadasra mert utkozott a gyakommal es nem igazan ertem, pedig probaltam raguglizni ezekre. Hatalmas help lenne ha valaki segiteni..♥ Ha csak egyre ir ír valaki valamit mar elobbre vagyok... nagyon szepen koszonom..egy ketsegbeesett tanaris aki 6 oraja ezek utan kutat a neten. 19/l


-akadémiai értékek kontra munka világának elvárásai


-Eltömegesedés és diverzifikáció - tanulásközpontúság


-Szélesebb körben érvényes tudás (példa – tanulási nehézség)


csak felvannak sorolva a diakon es nem ertem most wtf is going on..

tenyleg koszonom!!



2018. nov. 25. 02:30
 1/2 A kérdező kommentje:

• 1.1. a tanuló személyiségének fejlesztése, az egyéni bánásmód érvényesítése

• 1.2. a tanulói csoportok, közösségek alakulásának segítése, fejlesztése

• 1.3. a szakmódszertani és a szaktárgyi tudás

• 1.4. a pedagógiai folyamat tervezése



-------------


• Lehetséges, hogy egyes kompetenciák gyorsabban, mások lassabban fejlődnek?

• Azt tehát tudom, hogy a kompetenciák fejlődnek. De vajon visszafejlődni is tudnak?

• Mennyi idő kell a kompetencia megszerzéshez?

• Hogyan értékelik az oktatók a kompetenciáimat?

• PORTFÓLIÓ

2018. nov. 25. 02:58
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

"-akadémiai értékek kontra munka világának elvárásai"

Hát tudod, olyasmik, hogy nem az a lényeg, hogy ötöst kapjál a rendhagyó igékből, hanem hogy amikor bemegy egy vendég a szállodába, akkor tudjál vele értelmesen kommunikálni.


"• 1.2. a tanulói csoportok, közösségek alakulásának segítése, fejlesztése"

Gólyatábor szervezése, osztálykarácsony, osztálykirándulások, stb. szervezése, ahol a diákok más-más oldalról is megismerhetik egymást; osztályon belül adódó konfliktusok elsimítása ha kell, szülők, egyéb érintettek bevonásával.


"• 1.3. a szakmódszertani és a szaktárgyi tudás"

Hát hogy értsél a földrajzhoz, ha földrajztanár vagy, mert ha nem, ezt a diákok kiszagolják, és annyi neked. :)


"• 1.4. a pedagógiai folyamat tervezése"

Tanmenetkészítés.


"• Lehetséges, hogy egyes kompetenciák gyorsabban, mások lassabban fejlődnek?"

Persze. Pl. olvasni már átlagon felül jól olvas elsőben, de az írás még másodikban is nehézkes a többiekhez képest.


"• Azt tehát tudom, hogy a kompetenciák fejlődnek. De vajon visszafejlődni is tudnak?"

Igen. Pl. ha nem használsz egy idegen nyelvet, nagyon remekül visszafejlődik az olvasott és írott szöveg értése is, a beszédkészség is, az íráskészség is, minden.


"• Mennyi idő kell a kompetencia megszerzéshez?"

Hát kinek mennyi ugye...


"• Hogyan értékelik az oktatók a kompetenciáimat?"

Azt én nem tudhatom.


"• PORTFÓLIÓ"

Ezzel ne idegesítsél, köszi. :)

2018. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!