Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus vendéglátás 3as...

Turizmus vendéglátás 3as matekkal? Többi lent!

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős a gimiben. Az angol nagy erősségem, feésőfokún nyelvvizsga és emelt szintű érettségi szint. Viszont a matek a gyengém. 3-as vagyok belőle. Sok infót olvastam, hogy márpedig ott főleg első évben nagyon számonkérik a deriválást, statisztikákat, stb. Nekem nincs és nem is lesz deriválás már az évben, soha nem is volt. Tapasztalatok? Mit tegyek? Van, aki hasonló cipőben jár? Nem olyan vészes, vagy inkább találjak ki mást?

2018. nov. 28. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Van 3 félév matek, statisztika, pénzügy, mikroökonómia, mindben van számolás rendesen. Gyenge matekkal szívni fogsz egy amúgy is hulladék szakon.

Én ugyan elvégeztem, a matekkal semmi bajom nem volt, mert szerettem, de értékeletlen szar szak.

2018. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. A matekhoz egyáltalán nincs érzéked, s szorgalommal vagy 3as, akkor hanyagolnám. Ha csak nem kedveled, nem nagyon figyelsz rá, de ugy vagy 3, akkor van esélyed. Ha szorgalommal össszeszed magad.

Nem csak az első félevben van matek, hiszen egy gazdasági szak. De ha tényleg turizmus-vendéklátás érdekel, egy próbát megér.

2018. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én most vagyok elsőéves turizmuson. Egyenlőre nem tudom konkrétan elmondani, hogy mennyire vészes, de azt elárulom, hogy erdélyi vagyok, szóval nem érettségiztem matekből, sőt, az utolsó matek órám 10.ben volt. Te ehhez mérve jól állsz :) A deriválást, integrálást elölről kezdik, mert nem kötelező tananyag gimnáziumban. Ha nem lustálkodsz és tudsz rendszeresen dolgozni, akkor nem lesz gond. (Amúgy az a szintű deriválás, amit nekünk tanítanak nem is nehéz). Ha ez érdekel, ne ijedj meg.
2018. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!