Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász képzésen egyetemes...

Jogász képzésen egyetemes állam- és jogtörténetre épül valamilyen tárgy a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Már most látom hogy nem fog sikerülni ebben a félévben, de remélem nem fogok csúszni miatta.
2018. nov. 29. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom egyetemenként eltér.

PTE-re jársz? Ha igen, akkor van egy jó hírem, nem épül rá semmi, magyar jogtörire sem. Nyilván az egyetemes 2-n és a magyar 2-n túl. (Hergerné engem is meglepett az utolsó zh-val.)

A leglényegesebb a Róma, ugye arra épül majd a Polgári jog. Illetve ott van még a Jogi alaptan és a Szociológia is, de lévén, hogy ezek keresztfélévben felvehetők nem okoznak akkora dilemmát. (Jogi alaptanra a Jog és állambölcselet, Szociológiára a Jogszociológia épül majd).

2018. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyira nem épül semmi hogy anno én harmadéven tettem le a Majt 1-et és utána 5 nappal később a Majt 2-őt :-)


Az államvizsga tárgyakra kell nagyon koncentrálni..polgári jogok és kereskedelmi jogok, Alkotmányjogok, közigazgatási jogok, büntetőjogok és mire te oda jutsz nem tudom mi lesz a szabadon választható államvizsga én Jog-és állambölcseletet választottam.


A többi tölteléktárgy!!!!!!!!!!!!!!!!!

2018. nov. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg a mintatantervben vagy a neptunkban. Nálunk (Pázmány) nemzetközi közjog épül rá. De ahogy felettem is mondták az államvizsga tárgyakra koncentrálj ne ezekre. Én nem mondanám, hogy töltlék tárgy a többi de az vitán felül áll, hogy nem jogtörténetből fogsz zv-zni a végén.
2018. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!