Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a pszichológia mesterképzés...

Ha a pszichológia mesterképzésen kognitív szakirányt választok, utána még mehetek klinikai szakpszichológus képzésre később?

Figyelt kérdés
Bizonytalan vagyok, hogy a kognitív kutatás vagy a klinikai gyakorlati munka érdekel jobban. Ha kognitív vonalon végzem a mesterképzést, utána még jelentkezhezet klinikai szakpszichológus képzésre, ha úgy gondolom? Mennyire korlátozza be a későbbi valasztásai lehetőségeimet a mesterképzés szakiránya? Hátrány a felvételkor például, hogy előtte nem klinikait tanultam?

2018. nov. 30. 11:13
 1/6 A kérdező kommentje:
* jelentkezhetek // választási lehetőségeimet (bocs, elgépeltem)
2018. nov. 30. 11:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bármelyik mesterképzésre jelentkezhetsz.
2018. nov. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem bármelyik pszichológusi mesterképzésre. :)
2018. nov. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. nov. 30. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A végzettsége minden szakirány hallgatójának ugyanúgy okleveles pszichológus lesz, ezután bárki bármelyik szakképzést választhatja, mert a bemeneti követelményekből a diploma szakiránya nincs meghatározva. A klinikait nem ismerem mélyebben, de lehet, hogy pl. kell Rorschach meg más tesztek ismerete, ezt szabválként más szakirányról simán el tudod végezni a mester alatt is, de utána is tanfolyamon. Szóval semmi olyan nincs, amit ne lehetne bepótolni.
2018. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Utána nézek, hogy mi a feltétele pontosan a klinikai szakpszichónak, és próbálok úgy tanulni, hogy szükség esetén meglegyen, ami kell hozzá. :)
2018. nov. 30. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!