Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már van egy emelt szintű...

Ha már van egy emelt szintű angol érettségim, akkor tehetek még közép szintűt?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem és angolból emeltet tettem. Idén újra szeretnék jelentkezni egyetemre és mivel nem kötelező az emelt szint, ezért arra gondoltam, hogy inkább megírok egy középszintű angol érettségit jó százalékra, mint egy emeltet kevésbé (van már nyelvvizsgám, szóval az a plusz 50 pont már csak 22 plusz lenne, szóval nem éri meg az emelt)
2018. dec. 1. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy jön ide a 22? Meg ugye másik nyelvből van nyelvvizsgád.

Annyira jobb lenne a középszintüd, mint az emelt?

Lehetni lehet. De már a jelentkezésnél le kell adni, hogy régi eredményt számoljanak e. S ha nem, akkor bármilyen is lesz az új, azt fogják. (Legalábbis nekünk még így volt.)


Technikai akadálya nincs!

2018. dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi a második mondatom is kérdés akart volna lenni.
2018. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen
2018. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehetni tehetsz, csak értelme nincs. nem kapsz ettől több pontot, főleg egyazon jogcím alatt!

Inkább tegyél egy másik nyelvből is nyelvvizsgát le, mondjuk németből, vagy amit tanultál. Arra adnak még + valahány pontot.

De hogy angolból két nyelvvizsgát tegyél, az értelmetlen. Sőt most 1-2 év múlva bevezetik a kötelező nyelvvizsgát, úgyhogy ez a fajta megkerülése a rendszernek már nem fog működni.

2018. dec. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!