Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építészmérnök fizika előtdás...

Gerbera szirmocska kérdése:

Építészmérnök fizika előtdás nélkül?

Figyelt kérdés
Matekból emelt érettségire készülök, azt szeretem és megy is viszont fizikából nem vagyok túl jó, leginkább azért mert nem különösebben édekel ezért nem is próbálom megérteni. Sokszor hallottam már, hogy az egyetemen azt mondjk a professzorok, hogy a középiskolai fizika tudást el kell felejteni mert teljesen mást tanultak. Lenne értelme így az építészmérnöki pályán gondolkodnom?

2018. dec. 3. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Már pedig fizika tudás nélkül kár jelentkezned is.

Statikában, szilárdságtanban, tartószerkezetek tervezésben, épületszerkezettan teljesen elveszett ember leszel, ha a mechanikát nem tudod.

Viszont a matek emelt felesleges, az építészmérnökin nem sok matematika lesz, talán két félév.

2018. dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem lesz gondod, meg lehet tanulni.

Ami fontos a rajz.

2018. dec. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
64%

Ne hallgass az elsőre, tipikusan olyan akinek gőze nincs róla de megmondja a tutit.

Nyugi, az elejétől megtanultok mindent fizikából, 0 előtudással is lehet menni, megtanítanak mindent.

2018. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

bme építészmérnökin vagyok és a matek emelt az jó, mert bár 2 félév van csak, de ha középsuliban nem tanulod meg az integrálást az egyetemen nem fogod megérteni, az szinte biztos

a fizika is kell valamilyen szinten, de azt meg lehet tanulni érettségi nélkül is

a rajzra feküdj rá nagyon

ja és csak akkor gyere ide, ha tényleg elhivatott vagy különben egy halál :D

2018. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D
2018. dec. 14. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!