Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus mennyire kemény?...

Corvinus mennyire kemény? Mennyi szabadideje van mellette az embernek? Lehet mellette dolgozni?

Figyelt kérdés
Nyilván szakfüggő is,de azért érdekelnek a vélemények :)

2018. dec. 3. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Én jártam oda 3 félévet gazdálkodás és menedzsemntre. Komolytalan volt, otthagytam. Kitűnő voltam végig, és volt szabadidőm bőven.
2018. dec. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

- Miért nem 3 hetes a tavaszi szünet a Műszaki Egyetemen?

- Nehogy a hallgatók pihenés helyett elvégezzék a Corvinust.

:D :D


Na jó szóval nem szakadsz meg, van időd élni, csajozni/pasizni, sportolni is. A Duna túloldalán ezek ismeretlen fogalmak.

2018. dec. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

BME-GTK-n végeztem az alapszakot, volt bőven szabadidőm, nem kell folyton ezzel a hülye mártír dumával jönni, a mérnöki szakokat meg felesleges gazdaságival összehasonlítani.


Mestert BCE-n végeztem (pénzügy), mivel itt gyakornokként dolgoztam már heti 20-25 órában (szemben alapszakon az alkalmi melókkal) azért húzósabb volt, de még megoldható. Hétköznap esténként tanultam inkább és így a hétvégék teljesen szabadok voltak.

2018. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

rengeteg szabadidőd marad ami hasznos is, mivel az egyetemen sok hasznos tudást sajnos nem fogsz összeszedni, legalábbis 5. félévben én így látom :( 2. félévben kezdtem el dolgozni és simán teljesítettem mindent, a papírt a végén megkapom a többi meg úgy sem számít

amúgy gazdinfós vagyok, szóval szerencsére van rengeteg lehetőség tanulni értelmes dolgokat aminek a későbbiekben haszna is van, nem tudom, hogy ez más szakoknál is így van-e

2018. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
42%
Van úgy, hogy az ember szombat délelőtt lemegy a Fővám téri piacra, és ha már ott van, elvégzi a Corvinust ;-)
2018. dec. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem, kik pontozgatják le a kommenteket. Az első kommentelő vagyok, most matek szakra járok, és már pár hét alatt bőven sokkal többet és hasznosabbat tanultam, mint a BCE-n másfél év alatt.

Attól még, hogy a Corvinusra jártok, beirmerhetitek, hogy könnyű, min kell megsértődni...

2018. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Én csak azt nem értem miért kell gazdasági szakot másfajta szakokkal párhuzamba vonni. Egyetemtől független ezek a szakok nem olyanok, hogy belepusztulsz mire elvégzed. Munka mellett kemény bármilyen szak, sokkal kevesebb a szabad idő és fáradtabb az ember, de hát ez meg magától értetődő. BME-vel összehasonlítva nem jobb/rosszabb a gazdasági képzés, mindkét helyen tudtam dolgozni is, szabadidőm is van, de ha gyakornokként akarsz elhelyezkedni alkalmi munkák helyett akkor kemény lesz bárhol is tanulsz.


Nem pontoztalak amúgy le, viszont elég röhejes ezen rugózni hogy le vagy felpontoznak. Ez legyen a legnagyobb bajod az életben. :D

2018. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon örülnék, ha ez lenne a legnagyobb bajom...De ne személyeskedjünk, mert itt nem ez a kérdés.


Nem rugóztam rajta, és egyáltalán nem húztam le a szakot. A kérdés a szabadidő volt, erre válaszoltam. Igenis sokkal több a szabadidő a Corvinusos gazdasági szakokon. Ha nem hasonlítanám össze mással, értelmét vesztené a kérdés, hiszen a kérdező gondolom válogat a szakok között, és ez alapján mérlegel. Olyan opcióval pedig valószínűleg nem számol, hogy nem megy egyetemre, ergo könnyen tud dolgozni. Nyilván egyetem mellett dolgozni nehéz, de nem mindegy, milyen szak mellett.

2018. dec. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem is az osszes ismerosom aki odajar azt mondta h eleg sok szabadidejuk van, ami lehet nem baj mert mar masok is irtak h valamit nem art egyetem mellett csinalni mert nem ad tul sok tudast magaban. Amugy meg siman er most osszehasonlitani a szakokat szerintem mert a szempont a szabadido volt nem a kezdofizetes vagy a hasznossag vagy valami mas. A bce legtobb (nem mindegyik!!) szakja igenis a kevesbe idoigenyesek koze tartozik, sokan csinalnak masik ba-t mellette vagy dolgoznak. Nem hiszem h ezen meg kene sertodnie barkinek is, ezek csak velemenyek, majd a kerdezo ugyis dont es megtapasztalja maga.
2018. dec. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én mindenkiét értékesnek tartom :)
2018. dec. 6. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!