Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz a mondás, hogy az egyetem...

Igaz a mondás, hogy az egyetemi évek a legszebbek? :D Nektek így történt?

Figyelt kérdés

2018. dec. 5. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Ezt még nem hallottam.

De az egyetemisták állandó szitkozódásából gondolom, hogy nem sok valóság alapja lehet.

2018. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a gimis éveim jobbak voltak.
2018. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Közel 10 éve egyetemre járok... ennyi erővel mondhatnánk, hogy az életed középső fele a legszebb :D Van benne szép és nem szép is. Ahogy mindenkinek 20 és 30 között.
2018. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Diákéveim közül a levelezőn való érettségizés évei voltak a legszebbek. A nappali fősulin meg az az év volt a legszebb amikor évet halasztottam és addig otthon voltam a szülői gazdaságban. A boldogságot okozó tényező mindkét esetben a minimális vagy szinte nulla megfelelési kényszer volt.


Valahol a neten talált idézet:

"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak."


Életkortól függetlenül létre lehet hozni legszebb éveket. Például ökofaluba költözéssel, ahol semmiféle számlafizetési kötelezettség, de még munkahelyre járási kényszer sincs. Aki nem hiszi, próbálja ki az olyan életmódot.

2018. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Igaz ez még csak az első évem, de én eddig élvezem. A csoporttársaim is jó fejek, az előadók is, az órarendem is nagyszerű. Szóval nincs panaszom, és nem kívánom azt, hogy beletekerhessek az időbe és már a diplomaosztón legyek.

Bár nyilván közrejátszik, hogy Angliában járok egyetemre. Ha Magyarországon tanulnék, lehet másképp lenne a helyzet ha a véleményekből indulok ki..

2018. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

lenne


ha nem sz@patná a sok életunt tanár a hallgatókat

2018. dec. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
55%
IGEN! Az egyetemi évek a legszebbek! Aki most benne él,nem feltétlenül érzi ezt,erre utólag fogtok ràjönni, amikor majd az élet meg a munka szivat. Na, nem az a szívás, ami az egyetemen van. Ott csak arra kell figyelni, hogy pont annyi tanulás legyen, hogy a vizsgák meglegyenek. Még úgy is azok a legjobb évek,ha esetleg mellette meló van.
2018. dec. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Magasan az egyetemi évek voltak a leg gondtalanabbak (1962 -1967 BME), leszámítva a vizsgaidőszakokat.Vizsgáztam Gillemo, Heller,Korach Bajcsay profnál.Mind nagyon rendes volt.A "népnyúzók" az alattuk lévők voltak.Nagyon sokan ugy "megszerették" az egyetemi éveket, hogy többször repetáztak is.
2018. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most meg már ezt mondják? Anno mindenki azt hangoztatta, hogy a gimis évek a legszebbek.
2018. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szerintem ez rengeteg dologtól függ, kezdve akár azzal, hogy milyen társaságba kerül az ember, mennyit kell tanulni, milyen az egyén személyisége, stb.

Én most diplomáztam, és bár szívesen kipróbálnék valami másik diplomát (és diákéletet) másik környezetben, azért közel sem ezek voltak a legszebb éveim. A gimnáziumi időszak határozottan kellemesebb volt, pedig az is hiányos volt sok szempontból, ugyanakkor a kemény tanulás mellett sok volt a szabadidő, jó társaságok voltak, jó egyensúly.

2018. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!