Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet nem érettségizni...

Kitty Tailor kérdése:

Hogyan lehet nem érettségizni 12-ben?

Figyelt kérdés

23 évas vagyok, estin tanulok és sajnos egy jó szar suliba kezdtem el folytatni a tanulmányaim. Tavaly még reménykedtem, hogy lesz ebből valami, de nem változott semmi, az oktatás kb 0 , a 12.es anyaghoz még hozzá se nyúltunk, plusz az érettségit is csak 250km-el arrébb az anyaintézménybe tudják csak biztosítani.

250km nem megoldható főképp, hogy a távolság miatt a felhasznált szabadságok száma is nől plusz bem biztosítanak szállást így az is jó sok pénz. Az átiratkozás nem játszik, mert akkor osztályozózni kellene.

Lehetséges verzió 1.0

Nem megyek az érettségire el ( nem mintha tudnék) aztán amikor akarok leérettségizek olyan 110 ezer körüli összegért.

1.1

Mi van ha papírjaim nem adom le időben a jelentkezéshez?


Egyéb megoldásokat szívesen fogadok :)


Köszi


U.I.: Nem, ezt én sem így terveztem eredetileg :/



2018. dec. 6. 11:14
 1/5 anonim válasza:
0%

Sajnálom, hogy nem jöttek össze a dolgok.Én idén júniusban érettségiztem nappali suliban (normálisan suliban és én 19 vagyok). Nem lehetséges az, hogy mivel 23 éves vagy csak kiiratkozz eseteleg? (mivel már idősebb vagy a tanköteles határnál). Nem tudom de szerintem lehetséges lenne az esti iskola esetében. Ez az én személyes véleményem.


Mind a kettő verzió jó lehet. Csak az a baj az elsőnél, hogy lehet pótérettségit csinál az iskola, de a távolság miatt inkább hagyjuk.

A másodiknál lehet, hogy az iskola kitölti a papírjaidat.


Hogyha a pénz nem akadály neked akkor válaszd az elsőt.


Remélem tudtam segíteni vagy valami utat mutatni a megoldáshoz. :)

2018. dec. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kötelez rá, hogy jelentkezz az érettségire? Felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz. Ha nem akarsz érettségizni, akkor ne jelentkezz rá. Másrészt nem tudom hogyan jött ki az az összeg, de egy érettségi nem kerül 110 ezer forintba.
2018. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
58%
utolsó válaszoló sokba kerül az érettségi középszinten tantárgyanként 21 ezer forintba kerül, illetve a az emelt szintű pedig 35 forintba kerül szorozd meg 5-tel és ki jön a 110 ezer forint körüli ár.
2018. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: Mióta van ez a rablás? Én 5 évvel ezelőtt estin érettségiztem le és pár tízezernél többet nem kellett fizetnem. És ebben az összes tárgy beleértendő.
2018. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
bármilyen tanulói jogviszonyban ingyenes az érettségi, viszont ha nem jelentkezek az érettségire, meg lesz a 12. akkor a tanévvel megszűnik a joviszony. ezek után jogviszonyon kívül bármikor jelentkezhetek érettségire, csak az tàrgyanként 21 ezer . beszéltem azóta az oktatási hivatallal, jelentkezni fogok, mert így az elsô javító èrettsègi ingyenes,az meg kijelölt intèzmènyben van, nem pedig abban a suliban, ahol megbuktàl :D
2018. dec. 7. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!