Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgaidőszak tippek (főleg...

Vizsgaidőszak tippek (főleg corvinusosoktól)?

Figyelt kérdés
Corvinuson vagyok elsőéves a Gkaron, szóval most még az alapozó tárgyakból (matek,mikro...) lesznek vizsgák, tudnátok tippeket mondani, hogy mire mennyi időt hagytatok, hogy ment stb? Esetleg valami extra tipp? Köszi a válaszokat!

2018. dec. 10. 02:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Ez most vicc?
2018. dec. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, normális válaszokat várnék!
2018. dec. 10. 18:16
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Én BME-s vagyok...

Sajnos így akkor nem tudok Neked releváns választ adni :'(

2018. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom BME-n is van gazdmen meg ilyesmi, szóval ha gazdasági karon vagy akkor jöhet:)
2018. dec. 10. 19:07
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Szia!:)

Én most vagyok a BCE-n másodéves, szóval már van egy kis vizsgaidőszaki tapasztalatom.

Gondolom nektek is matek (vagy analízis, nem tudom melyiken fut most, de én mateknak fogom nevezni), mikro, info, vállgazd van.


Kezdem a vállgazddal és az infoval, előbbi 5, utóbbi 4 lett. Kicsit hosszú lesz, de igyekszem mindenre kitérni. :-)


A vállgazd alapból egy seggelős tárgy, szóval mást nem lehet tenni azon kívül, hogy leülsz és tanulsz. Én az évközi zh-kra is készültem, így könnyebb dolgom volt, meg mivel a gyak katalógusos (vagyis nekünk még az volt), azért gondolom nagyjából képben vagy a témákkal legalább.

Vannak fent rövidítettek, szerintem tanuld azt, de azt nagyon jól, mert főleg fogalmakra mentek rá. Én a könyvvel bajlódtam, az épp annyira volt elég, hogy szétbullshiteljem a vizsgát. Így is ötös lettem, de ha jó jegyet akarsz valamelyest kevesebb időbefektetéssel: rövidített. De azt nagyon. Lesznek persze olyan kérdések, amiknél az összefüggést látni kell, max annyi miatt megéri elővenni a könyvet. Igaz-hamis volt nekünk, és 7 kifejtős. Nem mondom, hogy a legkönnyebb vizsga, mert bele tudnak kérdezni, de nem nehéz egy kb 35-40 pontra írni az 50-ből. Ja, amúgy a felkészülésre külön kb. 4 napot hagytam, szóval volt időm.


Infoból tudtommal nektek kicsit másabb a tanrend. Nekünk még hétről hétre kellettek a tesztek, szóval az is segített, de nem készültem a vizsgára külön sokat. Sőt. 1 napot talán. Lesznek szerintem megint fent elmélethez feladatok, azt gyakorold szét, nekem konkrétan azoknak a kérdéseknek a 80%-a visszajött vizsgán, szinte szó szerint. Az excel feladatok meg elég lutri. Nézd át az állományokat, megoldásokat, függvényeket: én ennyit tettem. Illetve ha 1-2 ponton múlik a jobb jegy: megtekintés!! Nekem a moodle konkrétan rosszul javított egy elméleti kérdést, így azt helyben kijavítottuk, és így lettem 4-es.


Hú, na a matek és a mikro... A matekot személy szerint szerettem, meg a tanárt is, viszont a vizsga pokoli volt. Ez persze tanárfüggő is (nekem Ernyes volt), meg attól is függ, hogy melyik vizsgára mész el. Mivel matek1-ből valami 4-5. vizsgára mentem először, így elég brutális volt a nehézsége, így lettem 3-as. Viszont PRO tipp Ernyeshez: első vizsga!!44!4 Nem tudom elégszer hangsúlyozni, ha jó jegyet akarsz. Én matek 2-ből csináltam azt, hogy elmentem felkészítőre, kb másfél héttel vizsga előtt már elkezdtem gyakorolni, néztem korábbi vizsgák kidolgozását, és 5-ös lettem akkor belőle.

A mikrot pedig megmondom őszintén, gyűlöltem és 2-es lettem belőle,1-2 pont híján hármas. Amit tudok mondani: felkészítő, rengeteg gyakorlás, Berde Évás feladatgyűjtemény begyakorlása. Én kb 4-5 napot készültem külön erre a vizsgára (ez a 2. negyedéves), de ha összevontra mész, szerintem hagyj neki többet.


Extra tipp pedig: habár csábító lehet all-nightert tolni vizsga előtt, de NE. Aludd ki magad vizsgára!


Remélem tudtam segíteni, és hajrá! :)

2018. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
Hát igen, a többségnek az ott lévő gyógymatek is nehéz...
2018. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
#6: Egyszer előfordulhatna végre, hogy nem jön ide valami nagyképű BME-s seggarc fikázni a Corvinusról szóló kérdések alá? Majd akkor legyen nagy az arcod, amikor Corvinusos lesz a felettesed, és háromszor annyit fog keresni, mint te.
2018. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Bme-s vagyok.

Két dolgot a fenti csipkelodeshez.

Egyik, hogy az a matek tényleg messze all a matektol. Ez tény. Viszont nem is kell ezt szidni.

A másik hogy nyugodtan legyen a felettesem corvinusos. Egy mérnök nem feltétlen vágyik a hatalomra, ő értéket akár teremteni.

2018. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

#8: Valóban tény hogy nem egy nagy durranás a Corvinusos matek, mondom ezt Corvinusosként. Viszont nem is volt az eredeti kérdés tárgya az, hogy nehéz-e a matek a Corvinuson, így ezt felemlegetni nem más, mint a szokásos BME-s "lenézemacorvinustmertazthiszemhogyabmeavilágközepe" piszkálódás.

Egyébként ez is szakfüggő, gazdaságelemző szakon például egyáltalán nem könnyebb a matek, mint az általatok agyonistenített BME-n.

2018. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
97%

Általános tanácsok:

- amelyik tárgy valaminek az előfeltétele, azt csináld meg először, tudd le hamar

- mindig hagyj magadnak január végén legalább 1 hetet vésztartaléknak, ha megbuknál; semmiből ne menj az utolsó vizsgaalkalomra

- érdemes a matekkal kezdeni, ha a matek megy, minden megy

- ne tegyél egy napra két vizsgát; első vizsgaidőszakod, nem tudsz mág párhuzamosan tanulni két vizsgára; harmadévben ez már nem lesz gond

- minden vizsga után adj magadnak egy kis pihenőidőt; amelyik nap vizsgázol, aznap már ne tanulj a következőre, hanem pihenj, mozizz, sétálj, gyúrjál

- ha valamiből megbuksz, ne sz*rj be, megesik az ilyen - UV-n majd átmész

- ne írkálj ki hülye kérdéseket a gyékára éjjel negyed háromkor, hanem aludj

2018. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!