Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Madách Imre Gimnázium vélemények?

Madách Imre Gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Nyolcadik osztályos tanuló vagyok, és mostanában nézegettem a budapesti Madách Imre Gimnáziumot. Ha esetleg van itt olyan, aki abba az iskolába jár, válaszolna nekem az alábbi kérdésekre? Nagyon hálás lennék. :)

1. Milyen szakkörök/délutáni foglalkozások/sport foglalkozások vannak az iskolában?

2. Van iskolaújság, sulirádió?

3. Mennyire felszerelt az épület? (Milyenek a mosdók, az iskolaszekrények, a tantermek, vannak -e kivetítők, tv -k esetleg?)

4. Milyen a közösség, a tanárok?

5. Mennyire erős az iskolában a reál/humán oktatása?

6. Milyen a gólyatábor?

7. Valóban nagyon kevés fiú van az iskolában?


Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki válaszol! :)



2018. dec. 11. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ugyan én tavaly érettségiztem, de azért megpróbálok válaszolni, aztán ha valami azóta változott, majd a többi válaszoló kijavít:)

1. A szakkörök száma szinte minden évben változik, attól függ, épp mire van érdeklődés (volt már gazdasági, rajz, aerobic, kosár), de az énekkar és a színjátszókör állandó.

2. Sulirádió van, de az iskolaújság pár éve megszűnt, mert sajnos nem volt érdeklődés se alkotói se olvasói oldalról.

3. Én teljesen meg voltam elégedve a felszereltségével, kivetítő szinte minden teremben van, a mosdók és az iskolaszekrények is megfelelnek a céloknak.

4. A közösség fantasztikus, szerintem ehhez sokat hozzá tesznek a különféle táborok és osztálykirándulások. A tanárok többsége segítőkész és jól tanít.

5. Szerintem a humán és a reál oktatás is egyaránt erős. A humán és a matek az négy éven át, a természettudomány inkább a faktokon, de aki emelt érettségit szeretne, az meg kapja hozzá a kellő segítséget mindegyik tárgyból.

6. A gólyatábor kihagyhatatlan! Egyébként ha szereted a táborokat, akkor lesz bőven választási lehetőséged. Van minden évben erdei iskola, sítábor, nyaranta angliai út, és ezenkívül a többi nyelvtanár is szokott táborokat szervezni az adott országba. Én németet tanultam és Ausztriába voltunk, felejthetetlen élmény volt:)

7. Összességében kevesebb a fiú, de ez osztályonként változó. Nálunk 10 fiú volt a 34 főből, de volt olyan osztály ahol fele-fele arányban oszlott el.

Melyik tagozat érdekel?:)

2018. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

A haladó angol vagy a kezdő német tagozat érdekel a leginkább.

2018. dec. 11. 22:09
 3/6 anonim válasza:

Szia! Én oda járok, és nagyon szeretem! Szerintem nagyon megéri odamenni, nagyon jó a közösség, és a legtöbb tanár is :)

1. Úgy van, ahogy az előttem válaszoló írta, változnak az érdeklődésnek megfelelően, idén például indult valami csillagászati szakkör, meg beszédtechnika szakkör is, és igen, az énekkar és a színjátszó (a neve Thália) állandó, és mindkettő nagyon jó, én csak az énekkarnak vagyok a tagja, de azt nagyon szeretem, összetartó az a kis közösség is (nem is annyira kicsi, 35-40 fő), de aki tháliás azok meg a arról is ugyanazt mondják, és nekik is nagyon jó előadásaik vannak :) (Esetleg ha voltál nyíltnapon, ott láthattad az énekkart is és a Tháliát is :))

2. Úgy van, ahogy az előző válaszoló leírta :)

3. Viszonylag jól felszerelt, most volt egy kisebb "beruházás" is, szóval igen, jól felszerelt :) Szinte minden teremben van kivetítő és gép, tv nem annyira. A lánymosdóról tudok csak nyilatkozni, az viszonylag tiszta, rendezett, mondjuk mosdónként csak 2 wc van, néha van egy kis sor, de nem vészes. (szekrények az osztálytermekben vannak csak, de ugyanúgy mindenkinek jut)

4. Teljesen egyetértek az előző válaszolóval, ha másért nem is, hát a közösség miatt nagyon megéri oda menni :) Nincs úgymond hierarchia, a kilencedikesek úgyanúgy elvannak a 'nagyobbakkal' senki nem nézi le a kilencedikeseket, nagyon összetartó közösség vagyunk, és igen, a legtöbb tanár nagyon jó tanár és nagyon jó ember is :)

5. Jó tanárok vannak reálon és humánon is, szerintem mondjuk humán vonalon erősebb a suli, de ebben még nem tudok annyira tapasztaltan nyilatkozni, mint az előttem válaszoló...

6. Én sajnos nem voltam gólyatáborban, de nagyon sajnálom, mert mindenki, vagyis tényleg MINDENKI, azt mondja, hogy kihagyhatatlan, és hogy nagyon jó volt, egyesek szerint a gt volt a legjobb mióta bekerültek a suliba :D

7. Nagyon kevésnek azért nem mondanám, de igen, kevesebb fiú van mint lány, az egyik osztályban 10 fiú van a 35-ből, a másikban csak 7 a 32 fős osztályból, de hamar megszokható ez az arány, és igazából nem is annyira feltűnő, hogy ennyivel több a lány.

Szerintem nagyon megéri a Madáchba jönni, remélem veled is találkozunk jövőre :)

2018. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen!

Én is nagyon remélem, hogy felvesznek majd a Madáchba. :)

2019. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly érettségiztem, az előttem szólók mindent elmondtak. Én csak annyit tennék hozzá, hogy a közösség a világon a legjobb volt.

Arra, hogy milyen jó volt migesnek lenni, csak azután jöttem rá, mikor bekerültem az egyetemre. Minden percét visszasírom!! Becsüljétek, szeressétek!! :)

2019. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2019. jan. 26. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!