Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ezt küldte az egyetem...

Ha ezt küldte az egyetem akkor mikor is kell fizetősre mennem?

Figyelt kérdés

,, hallgatók közül köteles lesz intézményünk önköltséges finanszírozási formára átsorolni azon hallgatókat, akik az átsorolás pillanatától számított utolsó 2 aktív félévük alatt nem tudtak legalább 36 kreditet teljesíteni, VAGY nem érték el a vonatkozó kormányrendeletben meghatározott súlyozott tanulmányi átlagot. " Tehát HA jól értelmezem, elég a 36 elvégzett kredit a második félév végéig. ( az pl mindegy, hogy miből? nincs megszabva, hogy a szakomnak megfelelő fő tantárgyaiból.. igaz?

vagy kell a 36 kredit és az átlag is. Mi van ha 2,5-ös átlagom lesz de pl 56 kreditem?



2018. dec. 12. 00:21
 1/5 A kérdező kommentje:
jaj igen, és az átlag 3,00-ra van meghuzva
2018. dec. 12. 00:24
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Kell az átlag is. Ha meghúzták. Nem vagy ... vagy. Csak sima vagy. Tehát ha az egyik nem teljesül, hiába teljesül a másik.
2018. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Azt tudod csinálni, hogy újrafelvételizel minden évben arra a szakra, ahova jársz. Ha eléred a ponthatárt, akkor nem rakhatnak fizetősre, mert elnyersz egy államis helyet. Elfogadtatatod az elvégzett kreditjeidet, és élvezed, hogy kijászottad a rendszert :D
2018. dec. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

#3 és olyankor nem keletkezik visszafizetés kötelezettség?


én is gondoltam erre, csak ugye ha abba hagyod 2 félév után már van visszafizetés kötelezettséged


igaz van valami kitétel ha folytatod máshol (vagy ugyanott?) akkor nem kell visszafizetni


erről mit tudsz? mert hasonló szituban vagyok...

2018. dec. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

#4: Nincs visszafizetési kötelezettség. Maximum 1 éven belül kell újra hallagtónak lenned valamilyen egyetemen, és akkor nem kell fizetni semmit.


Szóval ha eléred a ponthatárt, akkor elmész a beiratkozásra. Aláírod, hogy kiirarkozol, és aláírod hogy beiratkozol. Szóval ez csak papírmunka ott helyben el tudod intézni mind2-őt. Utána hazanész és kérvényezed a neptunban az elvégzett tárgyaid elfogadását, de akár a TO-n is utánakérdezhetsz, hogy megcsinálják-e neked.


Amúgy nem tudom miért pontozta le a sok gyökér a válaszomat, biztos ők nem tudták ezt a trükköt, szenvedtek a tanulmányi átlaggal, és nem tetszik nekik, hogy másnak könnyebb, mert kijátsza a rendszert :)

2018. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!