Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Koliba vagy lakásba költözzek...

Koliba vagy lakásba költözzek egyetem alatt?

Figyelt kérdés
Idén vagyok végzős, jövőre mindenképp Pesten szeretnék továbbtanulni. Pontosan még nemtudom melyik egyetemen de a Corvinust és a BGE-t fogom megjelölni. Szüleimnek a belvárostól nem messze van egy kis lakásuk, viszont az a lakás csak egy személynek elég. Messze lakok most Pesttől ezért túl sok embert nem fogok ott majd ismerni. Annyira nem tudok jól más emberekkel együtt élni, kell nekem a privát tér, viszont társaság miatt lehet jobb lenne a kollégium. A Cornivus kolijáról túl sok jót nem hallottam, a másikról viszont semmi infóm nincs. Szerintetek hogy döntsek? Volt esetleg valaki más is hasonló helyzetbe? bármiféle tanácsot elfogadok. Előre is köszönöm.

2018. dec. 12. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
amennyiben van lakás, erősen javaslom azt.. jó a koli élet általánosságban, de sok kompromisszum, míg saját lakásban szabadabb vagy
2018. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért elég egyértelmű szerintem. A kollégium nem a privát szféráról szól - vagyis az 1 ágyas szoba nagyon ritka. Ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag 0-24-ben másokkal vagy egy szobában. Ha előre tudod, hogy ez nehézséget jelent, akkor kár erőltetni.


Félreértés ne essék, nem a kollégiumok ellen beszélek. BSc-n végig kollégiumban laktam, nagyon szerettem és nagyon jó élményeket szereztem. De akkoriban nem igényeltem a privát teret, ez megváltozott és emiatt költöztem is ki. És el nem tudnám már képzelni így a dolgot.

2018. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged és megvan ahhoz mindened, hogy bizonyos szinten ellásd magadat, akkor szerintem költözz lakásba. Mint írtad, szükséged van a privát térre, viszont kollégiumban van társaság. Próbálj mérlegelni. Ha úgy érzed, hogy képes vagy tanulni úgy, hogy gyakorlatilag 0-24-be van valaki körülötted, akkor egy próbát mindenféleképpen megér.
2018. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez a 0-24-ben vannak körülötted azért szerintem túlzás, mert attól, hogy együtt laksz valakivel még nem vagytok összenőve. Én két éve vagyok kolis, volt már egy és három lakótársam is, de soha nem éreztem azt, hogy zavarna a jelenlétük vagy, hogy a nyakamon lógnának. Mindegyiküknek máshogyan volt órájuk, pl. volt olyan félév, amikor csak három napot volt bent a szobatársam és szerdán már ment is haza. Sokszor nem is találkoztunk vagy csak köszöntünk egymásnak, mert mindenki ment a saját dolgára pl. óra, könyvtár, munka, szórakozás stb. és csak este/éjjel mentünk haza. Nekem inkább néha ez volt zavaró, hogy alig láttuk egymást és sokszor egyedül voltam a koliban. Persze, attól is függ, hogy éppen kivel kerülsz össze és mennyire tudtuk alkalmazkodni egymáshoz, mennyire rendes, tiszta stb., de alapjába véve szerintem nem rossz. Az biztos, hogy a körülményeket és felszereltséget tekintve vannak különbségek a koli és a lakás között, ez nem is kérdés. Viszont én pl. nem biztos, hogy tudnék egyedül lakni, nekem nem tetszene, hogy nincsen körülöttem senki. Én lehet, hogy azt csinálnám, hogy megpróbálnám a kolit és, ha az nem jött be, akkor mennék a lakásba.
2018. dec. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanúgy álltam ehhez mint te, úgy voltam vele, hogy féltem, hogy tudok-e tanulni, lehet-e privát életem anélkül, hogy mindent tudnának rólam, ha ideges vagyok lehetek-e egyedül vagy folyton a nyakamon lógnak majd és teljesen beleszek úgymond kalitkázva. De mivel mindenki mondta hogy fuuu a koli milyen jó, mindenki jóban van a másikkal, a legjobb barátaim lesznek a szobatársaim, meg a suli is jobban fog menni mivel lesz kitől kérdeznem mikor elakadok stb. ezért belementem a koliba. Persze csak úgy hogy ilyen blokkos rendszerben 1 blokkban 4en laktunk és 1 szobában 2en voltunk. Izgatottan full ismeretlenül "kiválasztottuk egymást" másik 3 lánnyal akik szintén azon a szakon kezdtek mint én. ÉLETEM LEGNAGYOBB HIBÁJA VOLT!

Egyke vagyok hozzá kell tennem, sose kellett másik 3 velem egyidős lánnyal együtt élnem, de azt gondoltam, mivel eddig mindenkivel kijöttem nem lesz gond, de nagyon rossz döntés volt. Mivel együtt voltak az óráink egyetemen is együtt voltunk mindig meg a koliban is. Sohasem tudtam egyedül lenni a szobában, hacsak el nem mentek bulizni amit én egyből kihasználtam hogy pici időt egyedül tölthessek...(pedig otthon ha barátnőim hívtak mindig mentem, szóval nem azért van ez mert antiszoc lennék;D) Mindenről tudni akartak kivel mit beszélek stb. És persze nagy kibeszélések mentek. Ha valamit nem csinálnak meg az nem gond de ha éppen a másik tesz olyat ami nekik nem jó egyből nagy vita, sértődés, "nem beszélek veled" kerekedik és annál rosszabb nincs mikor párhónapja megismert emberrel akit nem is ismersz de mivel együtt kell laknotok és egyszobában alszotok össze vagytok veszve. Más ha a régi barátnőddel vagy, akit ismersz és tudod milyen, meg más ha egoista, önző ismeretlenekkel, akik lopkodnak (nem egy dolgot lenyúltak tőlem aztán persze senki nem tudott semmiről,de véletlenül megláttam náluk) és mindenből versenyt csinálnak(tanulás, kinek milyen cuccai vannak, ki hogy néz ki). Pedig egy erős egyetemre jártunk ahova nem a legbutábbakat veszik fel, sőt 2 hónapig "bírtam" és leléptem a koliból, mert csak egy lelki szenvedés volt.

Persze van akinek jobban alakult a koli... de én azt javasolnám, ha eddig nem éltél koliban és már most félsz tőle, nameg ha van lehetőséged albérletre akkor válaszd az albit, mert semmi hátrányod nem lesz belőle, sőt így lesz egy nyugodt életed.

2018. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Corvinus kolija messze van az egyetemtől, nem éri meg, ha van Pesten lakásod. Bulizni nem sok időd lesz az első félévekben. Különben meg pályázd meg a koleszt, azt ha nem jó, akkor pár hét vagy hónap múlva beköltözöl a lakásba. De azt is megcsinálhatod, ha felvesznek a koleszba, hogy pár napot a koleszban vagy pár napot a lakásban. Persze az ilyen megoldást nem díjazzák azok, akik elől ilymódon elveszed a kolesz helyet.
2018. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!