Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rosszul választottam továbbtan...

Rosszul választottam továbbtanulás szempontjából. Tudnátok nekem az alább leírtakra jellemző szakokat ajánlani? Nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés

Jó estét mindenkinek!


Szóval az van, hogy úgy érzem tévútra léptem.. Még csak az első félévemet húztam le, így úgy érzem még időben döntök. Természetesen nem fogok intézményt megemlíteni, de nagyon nem vagyok megelégedve azzal, amit itt kapunk és ezzel a szakom fele még így van.. Továbbá azt is mondták nekem, hogy ezzel az elhelyezkedés a későbbiekben szinte lehetetlen. Formatervező mérnöknek tanulok, de közel sem arról szól, aminek én hittem. Többen is ott hagyják a szakot félév végén. Arra is rájöttem, hogy a kreativitásban és kézügyességben abszolút megtalálom önmagam, a reál viszont nem fekszik, legalábbis nem ennyire erősen.


Tudtok esetleg olyan szakokat mondani/javasolni, amire nem kell erős matek, de viszont elég jók vele a kilátások a munkapiacon? Igen, most lehetne mondani hogy "mi honnét tudjuk mit akarsz?" és társai. Nem kérem hogy mondjátok meg, csupán ajánlani tudtok-e bármit. :D


Magamról annyi, hogy szeretek olyannal foglalkozni, amiben látok kreativitást, szeretek emberekkel foglalkozni/kommunikálni, jó a nyelvérzékem. Azt veszem észre, hogy ami "seggelősebb" tárgy, abból simán írok 4-5-ösöket, de reálból jó ha kettes megvan..


Nagyon szépen köszönöm annak, aki tud segíteni/javasolni!



2018. dec. 13. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg mondjuk rajz tanári+ még valami? :)
2018. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondtad a nyelveket, szóval rajz meg nyelv mondjuk?

A rajzot a kreativitas és kezugyesseged miatt mondtam:)

2018. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jól rajzolsz, nem érné meg egy építészmérnökit/építőmérnökit megpróbálni? Vagy annyira nagyon nem megy a matek?
2018. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tanárin tényleg elgondolkoztam én is párszor..

Építész lett volna az alap tervem(: de nekem azt mondták ott húzós a reál nagyon.

2018. dec. 13. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz rajzolni, kreatívkodni, akkor mit szólnál egy művészeti képzéshez? Mondjuk az animáció szakhoz? Azzal el is lehet helyezkedni :)
2018. dec. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves előző válaszoló: mindig is a szívem vágya volt.. (: Hogy művészetire menjek tovább. Most nagyon tervezgetek nekifutni. Lehet nem kellene hallgatnom az emberek véleményére, az csak vissza fog tartani attól amit igazán szeretnék. De ha mérlegelem a dolgokat, inkább csinálom azt amit szeretek és érdekel, minthogy egy életen át szenvedjek azzal, ami nem. Főleg, hogy akkor abból nem is lennék soha jó szakember.
2018. dec. 15. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Hihi, én is formatervezőnek tanulok és ismerős a probléma. :D

Én még a grafika-tervezőgrafika irányt tudnám ajánlani, szerintem abban is sok lehetőség van, úgy látom, hogy tőlünk aki elkanyarodik a reáltól, arrafelé megy.

Egyébként ha maga a formatervezés tetszik, és szimpatikus lenne mondjuk egy design stúdióban, vagy saját vállalkozást alapítva dolgoznod, akkor a mome formatervező képzését ajánlom (gondolom nem ott vagy), ott kevesebb a reál, és mivel a többi része jó a képzésnek, akkor is hasznos lesz, amit tanultál, ha a reál csak kettesre megy.

Amúgy nagyon kíváncsi vagyok melyik egyetemre jársz, máshol is ennyit panaszkodnak-e, mint nálunk.

2018. dec. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Privátba megírom neked hova járok:D

Egyébként igen, a tervező grafikában én is sok lehetőséget látok és ez az, amibe kiskorom óta eltudnám képzelni magam

2018. dec. 17. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!