Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem jogi karát...

Melyik egyetem jogi karát válasszam? (ELTE ÁJK vagy PPKE JÁK)

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, jogi pályán készülök továbbtanulni. Egyelőre az ELTE és a Pázmány jogi kara között vacilálok. Amiket hallottam, azok alapján a Pázmány a szimpatikusabb, viszont minél több véleményre vagyok kíváncsi, hogy a legjobb döntést hozhassam. Melyik lenne a legjobb választás?

(Ezt nem egy újabb ELTE-Pázmány vitakérdésnek szánom, tényleg csak tájékozódni szeretnék és a releváns érvekre/véleményekre lennék kíváncsi. Valamint az sem igazán visz előbbre, ha a kedves válaszoló arról oktat ki, hogy miért ne menjek jogra. Az irányvonal már el van döntve, a konkrét hely a kérdéses :) )



2018. dec. 13. 21:18
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
34%

Szerintem mindenképp azt válaszd, ami szimpatikusabb. Mindkettő nagyon jó egyetem, szóval bármelyik megéri.

Én csak az ELTE-ről tudok bővebb véleményt mondani, mert egyik ismerősöm odajár. Neki nagyon tetszik és elég jónak találja azt az egyetemet. A másikról sajnos nem tudol írni. :(

2018. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
40%
Mivel ez egy végtelenül sznob szakma, így gyakorlatilag az "ELTE vagy semmi" stratégiát érdemes követni. Lehet, hogy jó a Pázmány jogi képzése, de ebben a szakmában az ELTE az alap.
2018. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
Én az ELTE-re jártam, arról tudok nyilatkozni. Ha kérdésed van, írj nyugodtan!
2018. dec. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
53%
jelentkezz mindkettő intézménybe és ahova felvesznek :-)
2018. dec. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
61%
Én a Pázmányra járok. Hülyeséget írt azzal az egyik válaszoló, hogy " ELTE vagy semmi ". Ismerőseim akik eddig végeztek semmilyen hátrányt sem tapasztaltak azért, mert a Pázmányon végeztek. Válaszd azt, amelyik szimpatikus. :)
2018. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%

Én is Pázmányos vagyok.

Nekem a Pázmányban egyedül az nem tetszik, hogy annyira nem fordít figyelmet a hallgatóira, mint az ELTE.

Mielőtt nyomnátok kedves kollégák a piros kezet, olvassátok végig.

Szóval, mikor bekerülsz vagy az ELTE-re vagy a Pázmányra találkozol azzal, hogy nincsen gólyatábor.

Konkrétan nem ismersz ott senkit, és lehetőség sincs úgymond megismerni őket. Nekünk voltak a Pázmányon gólyanapok, ahol előadásokat hallgattunk, meg a városban, csoportosan mászkáltunk. Magyarán semmi lehetőség arra, hogy leülj valakikkel beszélgetni, megismerkedni velük esetleg egy bor vagy sör mellett ( mert ezek tényleg borzalmas dolgoknak hangoznak ).

Nekem szörnyű élmény volt első félévben, hogy konkrétan nem voltak barátaim. Nem ismertem senkit.

Beszélgettem ELTE-s ismerősömmel, hogy náluk is ez volt -e. Azt mondta őket csoportokra osztották, utána a gólyanapokon együtt feladatokat( ismerkedős feladatokat ) játszottak velük, de volt nekik is előadás.

Nekem az is hozzátett, hogy nem budapesti vagyok, akkor tényleg nem ismertem senkit sem a városban, s azt hittem az egyetem ad erre lehetőséget, megismerkedni a szaktársaiddal.

De, sajnos nem.

Én ennyi különbséget tudok neked mondani a két egyetem között.

Elhelyezkedés meg ilyenek.. hát, ez annyira egyénfüggő. Miskolci Egyetemen végzett is lehet az, mint te ELTE-s vagy Pázmányos diplomával.

Budapesten a Károlit szokták szidni még, mert mért ne.

A jog egy szép terület, érdekes dolgokkal foglalkozik, jól választasz, ha ebbe az irányba tanulsz tovább. :))

2018. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%
Előző válaszolóhoz: Sajnálom, hogy nem sikerült barátokat szerezned. Nekem már első hónap után voltak, pedig én még gólyatáborban sem voltam. Kialakult egy banda, és 3. évben is jól megvagyunk. Szóval ez nagyon egyénfüggő dolog szerintem. :)
2018. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
37%

80%:


"Én a Pázmányra járok."

vs

"Hülyeséget írt azzal az egyik válaszoló, hogy " ELTE vagy semmi "."


Nézd, érthető, hogy véded a mundér becsületét, de a jogász szakma egy sznob popkultúra, a legjobb, ha az ELTE-re jársz. Ez nem a Pázmány lebecsülése, ez a magyar hozzáállás. Szerintem.

2018. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Én az ELTE jogi karára járok és azt ajánlanám neked, mivel ez a kérdés arra keresi a választ, de ha neked a Pázmány tetszik jobban, szerintem azzal sincsen semmi baj, én azt is jónak találom. Talán az ELTE nemzetközileg elismertebb (tavaly nyertünk meg egy nemzetközi jogi perbeszédversenyt) és szerintem itthon is előnyben részesítik más egyetemeknél de ha keményen tanulsz és az általad preferált jogterületen kiemelkedő teljesítményt nyújtasz, akkor édesmindegy, hogy hol szerezted a diplomádat. Viszont ehhez a megfelelő oktatást az ELTE, Pázmány és Szeged tudja adni, más egyetemek jogász képzéseit nem tartom annyira színvonalasnak.

Amit fent írtak még, az igaz, hogy nincs gólyatábor de helyette sokkal jobb eseményünk van: Orientációs Napok, ami alatt megismered az első éves csoporttársaidat, akikkel minden szemináriumi órád közös lesz az első 2 szemeszterben. Én jártam az ÁJK előtt máshova, voltam gólyatáborban is és fele annyit sem ért, mint az ON, azóta sokkal könnyebben tudok barátkozni, iszonyat sok hasznos infót kapok a mai napig a volt mentoraimtól, akikhez mindig fordulhatok segítségért így, felsőbb évesként is. Valamint az ON alatt megismerhetsz a tanáraid közül is sok mindenkit, ami gördülékenyebbé teszi a munkát is szerintem.

2018. dec. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
45%
Sznob popkultúra? Kíváncsi lennék, hogy te mit végeztél, mint a nagy megmondóember...
2018. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!