Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki segítene? Nagyon fontos!

Valaki segítene? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 éves vagyok, 10.-es egy egyszerű gimnáziumban. Művészeti irányban szeretnék továbbtanulni, de tudom hogy az innen nagyon nehéz. Járok is külön rajzra heti 3*45 percben, mert ugye az iskolámban nincsen fakultáció, csak érettségi felkészítő művészetből. Bár hogy őszinte legyek, fogalmam sincs hogy mit takar az “érettségi felkészítő.” A MOME-ra vagy MKE-re szeretnék elsősorban jelentkezni, de nagyon keveset tudok a felvételi követelményekről. Egyáltalán van esély, hogy felvesznek bármelyikre művészeti szakközép nélkül? Elvárás náluk a fakultáció? Mennyi a ponthatár? Keresgéltem, de nagyon zavaros az egész. Érdemes lenne esetleg elmennem pl. magyarból, angolból, bármiből faktra, hogy legyen egy “b tervem”, ha nem jön össze a művészeti irány?

Az érettségiről is van pár kérdésem. Egy “sima” gimnáziumban lehet rajzból emelt érettségit tenni? És a választott tantárgynak most akkor kötelezően természettudományinak kell lennie? Vagy ha emelt érettségit teszek rajzból, az már egyben a választottam is?

Tudom, hogy nagyon tudatlan vagyok, de szinte semmiről nem informálnak minket. Szégyellem is, hogy ezen az oldalon kérek segítséget, de félek, hogy mindenhol máshol lehülyéznének, hogy ennyi idősen nem tudok semmit ezekről a dolgokról...

Előre is köszönöm, ha valaki segítene!



2018. dec. 17. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemsokára elérhető lesz a felvin a februári jelentkezéshez minden információ, ott le lesz írva minden. Ha esetleg van rá lehetőséged, akkor menj el az egyetemek nyílt napjára, vagy a központi EDUCATIO kiállításra.

A felvételi követelményeknél majd elolvashatod, hogy milyen tárgyakból számítanak pontot. Egyébként szerintem lehet választani az emelt rajzot, nem muszáj természettudományit... én az informatikát választottam.

2018. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 18. 17:59
 3/3 Sveta válasza:

Szia! Ne haragudj, hogy ilyen későn válaszolok.

Nem lehetetlen "egyszerű" gimnáziumból bekerülni ezekre az egyetemekre. Persze nagyobb arányban vesznek fel pl. Kisképzősöket (nagy képzőre) de ez is azért van, mert ott nagyon fel vannak erre készítve (a diákok) és ki vannak rá élezve (a tanárok)

Nem a fakultáció az elvárás. Hanem az, hogy felkészült legyél és tarts már ez bizonyos szinten, építeni lehessen a már meglévő tudásodra/tehetségedre/nézőpontodra.

A ponthatár: Nem a meglévő jegyeid és az érettségid alapján van pl. Mke- n, Mome-n. A különböző fordulókban lehet pontokat szerezni, a gimnáziumi teljesítményedet nem is nézik. Annyi a lényeg, hogy az érettségid legyen meg és egy jó portfóliót adj le, első körben. Nagyon máshogy működik ez, mint egy "sima" egyetemen. Ami azért is van, mert teljesen mások az elvárások.

Szerintem bárhol lehet emelt érettségit tenni rajzból, azonban 1) fentebb említettem, hogy nem számít semmit ez az egész művészeti egyetemeken 2) nem attól fogják azt gondolni, hogy te tudsz valamit, hogy megvan egy emelt rajzod. Azonban, már követelmény lesz jövő évtől felsőoktatásban való jelentkezéshez az 1db emelt+ min. b2 nyelvvizsga, szóval ha jónak érzed rajzból azt az emeltet, akkor hajrá. A választott tantárgynak, nem muszáj természettudományinak lennie. Elég ha min. 2 évig tanultál valami t. tudományi tantárgyat.(felvételi jelentkezéshez)

Regisztrálj a felvi.hu - ra ott minden le van írva jelenleg, egyetemenként és szakonként is. Minden szakhoz más a követelmény, és az elvárás.

Azt, hogy érdemes lenne - e b) tervet kifundálnod csak te tudhatod.

A LEGFONTOSABB: Ha mindenképpen művészeti egyetemre szeretnél menni, és úgy érzed ez nem változik, akkor kezdj el gimi mellett egy rajziskolát/előkészítőt. Pl Corvin rajziskola, BRI, Második Emelet. Itt nagyobb eséllyel felkészítenek úgy, hogy felvegyenek.

Educatio kiállításra felesleges lett volna elmenned, mivel ott érhető módon nem képviseltetik magukat ezek az iskolák. Az egyetemek nyílt napjaira menj inkább, amikor lesznek.

Nem utolsó sorban: ne stresszelj ezen, nem vagy lekésve semmiről. Van aki pl. 25 évesen (vagy még sokkal idősebben) kezdi el a művészeti felsőoktatási tanulmányait, mert csak akkor kapcsol, vagy mert harmadszorra vagy negyedszerre jelentkezik és csak akkor veszik fel.


20/L

2019. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!