Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz bekerülni képalko...

Nagyon nehéz bekerülni képalkotás vagy tervezőgrafika szakra?

Figyelt kérdés

Erre a két szakra szeretnék jelentkezni valamelyik vidéki egyetemre (Eger a legszimpatikusabb, de néztem még Szombathelyet, Kaposvárt, Nyíregyházát és Szegedet).


Nem művészeti iskolába jártam, csak egy szimpla gimnáziumba. Az érettségim jól sikerült, de ha jól tudom, ez nem mérvadó.


Úgy érzem, van tehetségem a rajzoláshoz, de sokáig nem rajzoltam, most kezdtem újra. Tudok élethű, egyszerűbb portrét rajzolni, ismerem az anatómiát, de még nem rajzoltam élő modell alapján. Tudok festéket keverni, már kb. 15 kisebb festményt készítettem akrillal. Az akvarellel és más eszközökkel még csak most ismerkedek.


Művészettörténetből még fel kell készülnöm, mert tudtommal azt is kérik, és abból nem tudok sok mindent.


Akit felvettek valamelyik egyetemre az egyik szakra, mik a tapasztalatok? Láttam, hogy Egerben elég nagy a túljelentkezés. Melyik az a "szint", amit el kell érni?


Illetve mennyire lehet a portfólióhoz referenciát használni? Teljesen kútfőből kell dolgozni, vagy ameddig nem másolod le más festményét vagy rajzát teljesen, addig lehet pl. fotók alapján?



2018. dec. 18. 12:06
 1/1 anonim válasza:
Szia! Sajnálom, hogy későn találtam rá erre a kérdésre. Én a nyíregyházi egyetemre jelentkeztem, és szerintem nem volt nehéz a felvételi. Érdemes sok saját munkát vinni, azokat logikus sorrendben bemutatni. A gyakorlati feladatnál pedig az időre kellett leginkább figyelni. :) Művtörit nem kértek, de a tanév során biztos vagyok benne, hogy hatalmas hangsúlyt fog kapni az is. Mivel most leszek elsőéves, így nincs akkora belátásom arra, hogy mennyire színvonalas az oktatás, illetve, hogy mi fog rám várni.
2019. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!