Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy BME matek szak?

ELTE vagy BME matek szak?

Figyelt kérdés
Alkalmazott matematika szakirány érdekel, MSC-re Németországba mennék.

2018. dec. 18. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Én szerintem a BME-t fogom választani, nekem annak a tanterve szimpatikusabb. Pl. sokkal többféle szimpatikus specializációt láttam benne (adattudomány, sztochasztika). Szerintem nézegesd te is.

Off: amúgy én is Németországban tervezem a mestert :)

2018. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
A Bme-nek sok jo kapcsolata van mas nemet intezmenyekkel, szoval ebbol a szempontbol erdemesebb azt valasztani. Mast nem tudok mondani, mivel en fizikara jarok, de nem bantam meg a bme-t.
2018. dec. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
szivem szerint a 2 közül az eltére mennék meg kell mondjam :D ezen a német egyetemekkel való kapcsolatos dolgon én is elgondolkodtam, de gondolom elte diplomával sem lennének annyival rosszabb lehetőségeim nem? + sok helyen olvastam h jobb az eltén az oktatás. szte jöhet még szóba esetleg, leginkább a város ami vonzó benne
2018. dec. 26. 16:21
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Nekem azt mondta a tanárom annak idején, hogy a BME inkább gyakorlatiasabb, az ELTE inkább elméleti. A matek nagyon jó a BME-n is, a fizika viszont nagyon nem, szó van róla, hogy elcsatolják a TTK-t az ELTE-hez, nem hiszem, hogy ez a matekot sokban érintené, maximum annyiban, hogy még gyakorlatibb beállítottságú lesz.

Az oktatás színvonaláról pedig jól tudsz tájékozódni markmyprofessor-on :DD Keress az adott tanszékre és nézegesd a pontszámokat

2019. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!