Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik mérnöki szakra kell...

NextBack kérdése:

Melyik mérnöki szakra kell legjobban a fizika?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy minden mérnöki szakon van fizika, viszont melyek azok, ahol jobban, és melyek aszok ahol kevésbé nagy a fizika követelmény ?

Esetleg rangsort is írhattok.


2018. dec. 18. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

villamosmérnök, gépészmérnök, építőmérnök.


A villamosmérnöknek főleg az elektromosságtan, a gépészmérnöknek a mechanika, építőmérnöknek a statika fejezetek kellenek.


És persze ezekhez komoly matematika is kell.

2018. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mechatronika mérnök, de nálunk még a logisztikusnak is van fizikája.
2018. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenhova kell...


Elsőéves villamosmérnök hallgató vagyok.


Mi főleg villamosságtant tanulunk (milyen meglepő :D), de pl volt ebben a félévben olyan tárgy is, hogy "Természettudományok alapjai", ami tulajdonképpen a középiskolás fizika ismétlése.

Merem feltételezni, hogy a többi mérnökszakon is van hasonló.


Ja, és ahogy írták feljebb, fizika nincs matek nélkül!

Egyik középiskolás matek-fizika tanárom így fogalmazott: "A matek a fizika szolgája..." Sajnos én középiskolában, és most fősulin is azt tapasztaltam, hogy a matek oktatása elmarad a fizika (elektro?) mellett. Egyszerűen kell a a (rohadt) integrál, kell határérték stb...


Egyébként félni sem kell a fizikától szerintem. Válaszd ki azt a területet, és azon belül azt a szakot, ami a legjobban érdekel téged. Nehogy pl a termodinamikán, vagy neadjisten a hőtáguláson múljon, hogy te pl villamosmérnök leszel-e, vagy sem...


Fel a fejjel!


18F

2018. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!