Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Ha megbuktam mindenből és nem is adtam be vizsgajelentkezést egyetemen akkor automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonyom az első félév után vagy van valami papírmunkám?

Állami ösztöndíjas voltam/vagyok, de már az 1. félév 1. hónapja után tudtam hogy ez engem nem érdekel így aztán szorványosan jártam csak be az órákra illetve nem is vettem komolyan szóval minden gyakorlatból megbuktam, nekem most kell valamit intéznem vagy simán törölnek és nekem semmi dolgom?

Keress kérdéseket hasonló témákban: egyetem, bukás, jogviszony, elbocsátás, kiiratkozás

2018. dec. 21. 18:35  Privát üzenet  

A válaszok

Nem, nem szűnik meg. Ha nem csinálsz semmit, akkor passziváltatnak 2 félévet, majd ha a 3.-ra se jelentkezel be, akkor vágnak ki.

TO-ra bemész, kitöltesz egy nyomtatványt,leadod kifizeted a felhalmozott adósságot (kreditbüntetés) és viszontlátásra, ez kb 20 percet vesz igénybe.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. dec. 21. 18:47 Privát üzenet
nincs minden egyetemen kreditbünti

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. dec. 21. 18:57 Privát üzenet
van*

A válasz 11%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. dec. 21. 19:50 Privát üzenet
nincs**

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. dec. 21. 19:50 Privát üzenet
Melyiken nincs?

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. dec. 21. 23:40 Privát üzenet
SZTE-n nincs.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. dec. 22. 00:05 Privát üzenet
KRE-n sincs. Épp most passziváltatok majd én is, és jelentkezek máshova.:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. dec. 22. 00:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elsőéves egyetemista vagyok. A záróvizsga mit jelent? Minden félév után záróvizsgázni kell?
Ha első félév után elmegyek egy passzív félévre és utána kiiratkozom, akkor vissza kell fizetni a tandíjat egyetemen?
Egyetemen (BME mérnökinformatika) második félévben is újra fel tudom venni az első féléves tantárgyakat?
Idei egyetemi gólyák! Így az első hónap után mi a véleményetek a felsőoktatásról?
Felvettek egy egyetem 2 éves állami képzés levelező tagozatára, de közbe jött valami, ami miatt nem tudok majd oda bejárni. Mi a következménye?
Hogyan lehet a neptunban pontosan felvenni az órákat?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!