Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarként érdemes lenne...

Magyarként érdemes lenne angolul elvégeznem a pszichológia szakot?

Figyelt kérdés

A későbbiekben munka- és szervezetpszichológusként szeretnék elhelyezkedni, amire szerintem nagyobb igény van nemzetközi cégeknél, mint magyaroknál, ezért gondoltam, jobban megérné, ha angolul végezném el a szakot.

Külföldön elfogadják a magyar pszichológusdiplomát?

Mennyire durva ez a szak angolul? Elég lehet egy felsőfokú nyelvvizsga szintje?



2018. dec. 23. 06:22
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Nincs semekkora igény munka- és szervezetpszichológusokra a valós munkaerő-piacon. Ez egy kutatási terület, nem egy valós foglalkozás. Egyébként szerintem jobb magyarul elkezdeni a pszichológia tanulást, ráérsz az angol szaknyelvbe később is belerázódni.
2018. dec. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Magyarként én tanulnék külföldi nyelven szakmát, mert itthon megélni a fizuból nehéz, és külföldön könnyebb összeszedni a napi betevőre valót.

Tehát igen, érdemes, majd irány a külföldi munka.

2018. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Lepontozók örökké túlórázni akarnak és 3 év múlva kapni csak bértöredéket.
2018. dec. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt elso válaszoló, ugye tudod, hogy a munka- es szervezetpszichologusok többsége HR-esként dolgozik a cégeknél ss havi tobb százezer forintot keresnek?:) nem beszélve a tréningekrol es alkalmi megbízásokrol ahol szinten nem keveset keresnek.
2018. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerősön kiment Kanadába, és nem fogadták el a pszichológia diplomáját


Idehaza a külföldi diákok miatt van angol nyelvű oktatás. Sokkal olcsóbb nekik itt egy fizetős képzés, mint Európában bárhol.

Ha idehaza angolul tanulod a szakot, akkor könnyebb pl Erasmus program keretében külföldi egyetemeken a dolgod, mert érted is, miket tanítanak. Meg a könnyebben írsz angolul szakcikket, és jobban tudsz előadni.


A felsőfokú nyelvvizsga szintje teljesen elég. Az angol pszichós szaknyelv nem bonyolult.

2018. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az itthon lévő nemzetközi cégeknek mindegy, hogy milyen nyelven végzed a szakot. Az is jó, ha magyarul, de van más nyelvekből tudásod.


A hátrány, hogy nem fogod ismerni a magyar szakkifejezéseket, és hülyének festesz kicsit, ha mennél szakpszichológusi képzésre utána.

Az előny, hogy itt lakó amcsiknak tudsz tartani terápiát, lesz hozzá elég nyelvtudásod.

De céges dolgokban szerintem mindegy.

2018. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha ilyen irányba szeretnék elhelyezkedni, van még esetleg valamilyen szak, amit megérné elvégezni (pl. emberi erőforrások, kereskedelem és marketing, gazdálkodás és menedzsment, stb) ?

2019. jan. 19. 22:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én itthon végeztem el az angol nyelvű képzést. Van igény itthon is ilyen területen végzett pszichológusokra, azonban ha külföldön is kipróbálnád magad, javaslom, hogy kint végezd el az alapképzést is. Ahogy az előttem szóló is írta, Kanadában és kb máshol se fogadják el a magyar diplomát, hiába nemzetközileg elismert elvileg. Amerikában és Kanadában újra kell csinálni az egyetemet, ott csak nagyon kevés külföldi papírt fogadnak el (a pszichológusit és orvosit se fogadják el). Európában pl Angliában se az alapot, se a mestert nem fogadják el, vagyis minden gyakorlathoz/ismeretséghez van kötve. Én próbáltam kint munkát keresni, de közölték, hogy menjek el nővérnek, hogy gyakorlatot szerezzek.


Szóval, ha csak itthoni munkában gondolkodsz, szerintem érdemes magyarul tanulnod és nagy eséllyel tudsz elhelyezkedni ezen a területen. Nagyon sok cég felkér pszichológusokat, hogy tartsanak tréningeket, vezetőknek tanácsadásokat...stb. Akiket ismerek ebben a szférában dolgoznak, mind nagyon sikeresek és szeretik is csinálni.

.. ha pedig külföldi munkavállaláson gondolkodsz, jelentkezz inkább ott egyetemre, nagyobb eséllyel indulsz! Az ottani papírt pedig itthon is eltudod fogadtatni.


A további kérdéseidre válaszolva:

Egyáltalán nem durva, az elején kicsit nehéznek tűnik majd, hogy minden angolul van, de könnyen hozzászokik a füled és az agyad.

A csoportban én voltam az egyetlen, aki szakközépből tanult tovább, mindenki más gimis volt. Nekem lényegesen kevesebb angol órám volt, mint nekik, de tùléltem és sikerrel végeztem. :)

2019. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!