Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bekerülni a...

Mennyire nehéz bekerülni a debreceni Ady Endre Gimnázium dráma tagozatára?

Figyelt kérdés
Várok mindenféle tapasztalatot, tanácsot. Mindenre kíváncsi vagyok az iskolával kapcsolatban. (közösség, tanárok, felvételi, stb.) Előre is köszönöm a válaszokat :D

2018. dec. 24. 16:47
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia! Ez elég relatív, attól függ, hogy az egészet hogyan éled meg. Nagy bölcsességet én sem tudok mondani, a felvételit írd meg igazán jól, vagy hát, legjobb tudásod szerint. Izgulni nem érdemes, de úgyis fogsz. A szóbelire is készülj, biztos tudod, hogy versek és dalok kellenek. Próbálj elvonatkoztatni az általánosban tanult versektől,sokan azokat viszik. Ne félj az énektől, sokan félnek tőle, és hidd el kevés embernek van igazán kiemelkedően jó hangja az osztályból :p Fejlődni jönnek ide... Ja és ami a legfontosabb: gyere el a szakmai napra! Jegyezd meg amiket ott csináltok mert ez lesz kb a felvételin is, táncból biztos, drámán meg ugye egyedül leszel,de az pedig retekjó érzés, tényleg, sajnálni fogod, hogy vége.

Ha van még kérdésed írj rám, sok jót neked. :3

2018. dec. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi:) Ott leszek a szakmai napon! Az Adyba jársz egyébként?
2018. dec. 26. 20:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a felvételire készülök ezerrel:D Az szerinted előny ha játszom hangszeren? Nincsen jó hangom de nem is rossz kifejezetten, nem hamis. Kisebb koromban sokat jártam versmondó versenyekre, de ez sajnos valahogy elmaradt az utóbbi öt-hat évben. Ettől függetlenül kreatívnak és nyitottnak tartom magam, könnyen teremtek kapcsolatokat. Remélem, hogy van esélyem annak ellenére, hogy nincsenek drámával kapcsolatos tapasztalataim. Köszi a választ és a biztatást még egyszer!
2018. dec. 26. 21:37
 4/6 anonim válasza:

A drámás osztályok közössége szinte a legjobb, ez vitathatalan. A legtöbben imádják.

A felvételin pedig ne izgulj, tudooom mindenki ezt mondja, de utólag csak nevetni fogsz, feleslegesen ne stresszeld magad.:D

Ha a vitt pontjaid négyes ötös körül vannak az nagyon jó. A felvételit sem kell max pontosra megírnod. Drámán amúgy a matek nem szokott jól sikerülni, szóval ne izgulj ha egy picit rosszabbul sikerül. Összességében nem kell olyan hú de sok pontot összeszedni. A szóbelin pedig szerintem ügyes leszel az olvasottak alapján. Legyél magabiztos, nyugodt, ezt értékelni fogják.

Az iskola nagyon jó, a gyerekek sokszínűek és ezt nagyon bírom benne.

Mondjuuk sokan mondják, hogy a drámások nagyon beképzeltek. Ebbe sajnos van igazság, de ezt sokak túlozzák el, és általánosítanak. :/

Én nagyon imádom, csak ajánlom.

Annyit még megjegyeznék, hogy szerintem nem szabad majd elengedni a tanulást, a délutáni drámás órák mellett, mert azert kevés drámást vesznek fel továbbtanuláskor a színire, es nem árt, ha jól sikerul az érettségi. (Meghát a reál tárgyak gyengék itt, de ez lehet nem új.:D)

2018. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2018. dec. 29. 11:28
 6/6 anonim válasza:
Nagyon.
2019. aug. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!