Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri váltani? Mi a menete?

Sm's girl kérdése:

Megéri váltani? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a Széchenyin műszaki menedzser szakon, a tárgyaimból 2 nem lett meg, a többi egész jól sikerült. Viszont nem igazán érzem azt hogy engem ez a műszaki pálya annyira érdekelne, eredetileg a tanítói pálya érdekelt legjobban ám kissé bizonytalan voltam így végül maradt a műszaki. Szerintetek megérné váltani? A szüleim mindig is a tanítói pályára képzeltek el (nem emiatt szeretnék átmenni) viszont nem szeretném hogy az eddigi kiadásokat kidobott pénznek vegyék..Ti mit tennétek? Illetve most államin vagyok, ha újra felvételizem és felvennének akkor hogy van ez a félévszámlálós dolog? Illetve mondjuk úgy felvételizhetek hogy mellette megcsinálom a 2. félévem is és a 3. félévemre nem aktívra jelentkezem be hanem kiiratkozom?

Illetve azt még hozzátenném hogy angol/francia-matek szakos tanárira gondoltam.

Válaszotokat előre is köszönöm,

18/L



2018. dec. 25. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg elképzelni, hogy mi az amit sok-sok évig szívesen csinálnál. Ha úgy érzed, hogy a tanári pálya felé húz a szíved, akkor még pont időben vagy váltani. Ez egy nagyon szép hivatás, ráadásul a nyelv-matek szakpárral magánórákat is könnyen adhatsz, így a fizetésed is ki tudod majd egészíteni.
2018. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is a SZE-n tanulok. A tárgyaidból 2 nem lett meg? Aláírást nem kaptál, vagy a vizsgák nem sikerültek? Csak mert még itt lesz az egész január a tárgyak teljesítésére. Ha nem érzed úgy, hogy a műszaki pálya érdekel, akkor mindenképp a váltást javasolnám. A szüleid nem fogják kidobott pénznek venni ezt. Ha államis voltál, nem fizettél tandíjat, az, meg hogy a megélhetésedre költöttél, azt a pénzt amúgy is elköltötted volna másra. Javasolnám a következő félévet passzív félévben eltölteni és valami hasznos dolgot csinálni addig pl. jogsi. Februárban mindenképp add be a jelentkezést a tanári szakra. Ilyenkor a meglévő állami féléveidből annyi félévet vonnak le, amennyit elhasználtál. Azt nem tudom pontosan, h a passzív félév beleszámít-e....

Szerintem felesleges megcsinálnod a második félévet, mert a tanári szakra úgysem tudsz beszámítani semmilyen tárgyat.

Ha felvesznek tanárira, akkor kiiratkozol a műszaki menedzserről, és ennyi. A tanulmányi osztályon fognak segíteni.

2018. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!