Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n villamosmérök BSc után...

BME-n villamosmérök BSc után mechantronikai mérnök MSc mennyire járható út? Illetve az említett MSc-hez gépészmérnök vagy villamosmérnök BSc a jobb, célszerűbb? Ui. : tudom, hogy van mechatronikai mérnök BSc is, viszont oda nagyon húzós a ponthatár.

Figyelt kérdés

2018. dec. 27. 15:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, sietve gépeltem.
2018. dec. 27. 15:42
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Én maradnék a VIK-en a helyedben, normális ember elkerüli a MOGI-t messziről
2018. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Viszont ha még csak most állsz bsc jelentkezés előtt, akkor VAGY villamosmérnöknek, VAGY gépészmérnöknek mennék, majd azt követően az annak megfelelő msc-re, de semmiképpen sem a MOGI-ra mechatronikára.


Ha tényleg nem tudsz dönteni, akkor, de csakis abban az esetben javasolnám a mechatronika bsc-t, majd a bsc után villamosmérnöki msc-t vagy gépészmérnöki msc-t/gépészeti modellezés msc-t.


A mechatronika bsc -> gépész/villany msc járható út, sőt talán még kifizetődőbb is, mint egy normál gépész bsc+msc vagy egy villany bsc+msc kombó, mert így más területekre is lesz rálátásod, de a végén úgyse lesz kisebb a tudásod a többieknél.


Viszont gépészről vagy villanyról mechára menni kb. a leghülyébb döntés, amit bsc-végzettként hozhatsz, legalábbis szerintem...

2018. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Így. Én bő ismerősi körben nem tudok olyan emberről aki villanyról mecháról ment volna át, ellenben fordítva nem egy embert látok, hogy átjött VIKre MScre.
2018. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésedre válaszoljak:


Szerintem járható, de mindenképpen nehezebb, mintha a Bsc-s szakodnak megfelelő mesterképzésre mennél. Ha mindenképpen mechatronikai mérnök Msc-re szeretnél menni, és nem akarod bevállalni a mecha Bsc-t, akkor viszont egyértelműen inkább villamosmérnök Bsc-re menj, mint gépészre.

2018. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Az 5-ös is igazat szólt


Ha mindenképpen mecha msc a végső célod (ezt azért nagyon átgondolnám a helyedben), akkor villamosmérnöki bsc-re menj. Ott a VIK-en talán normálisabban megtanítják az irányítástechnikai tárgyakat, mint a MOGI-n. Márpedig egy mechamérnöknek elvileg az irányítástechnika lenne a legfontosabb...

2018. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És hogyhogy ilyen szkeptikusak vagytok a mechatronikát illetően? Pályaválasztás előtt állok, még nem döntöttem...

2019. jan. 2. 18:35
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Odajárok, mechatronikára. Totális nemtörődömség, szétesettség, a szabályzatok semmibevétele, a hallgatók által megfogalmazott vélemények és kritikák lesöprése az asztalról, folyamatos magyarázkodás... kb ez jellemzi a BME-MOGI-t. Forradalmat kéne csinálni, bedönteni az egész tanszéket... Mondom ezt én, aki alapvetően jó tanuló, stabil 4-es feletti átlaggal.


A 3-as számú válaszoló voltam.

2019. jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!