Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az alábbi gimik...

Szerintetek az alábbi gimik közül bekerülök ilyen eredményekkel valamelyikbe?

Figyelt kérdés

A mostani átlagom : 4.4521428571~4.45

-még ki szeretném jatítani az átlagomat-


az iskolák amelyekre szeretnék jelentkezni-mindegyik budapesti-:


Petőfi Sándor Gimnázium

Kosztolányi Dezső Gimnázium

Újbudai Széchenyi István Gimnázium

Sashegyi Arany János Gimnázium


Nem vagyok magyar nemzetiségű ezért nehezen megy a nyelv és a felvételi próbáimon összesen csak 50-es pontokat tudok szerezni. Szerintem a felvételit valahogy megoldom de a szóbeli jobban ijeszt. Ez a kérdés inkább a tanulóknak szól akik ezekbe a sulikba járnak. Milyenek a tanárok? Szerintetek ez egy nagy gond számukra hogy nem úgy beszélek magyarul mint a kortársaim? A kiejtésem és az olvasásom jó, csak sokszor van amikor a saját anyanyelvemről szórul szóra fordítom le a mondatokat amely néha azzal járul hogy értelmetlen mondatokat mondok. Persze a másik fél megérti amit mondok csak sok ember szerint ez zavaró. Ez egy nagyon nagy hátrány számomra?


Szerintetek melyik a jobb suli: Petőfi Gimi vagy pedig Arany János Gimi?


Előre is nagyon köszönöm a válaszolóknak!



2018. dec. 27. 22:57
 1/9 anonim válasza:
szia! én a SzIG-be vagyok most gólya. 48+ kp.-val hivnak be szobelizni szóval ha meg van az 50 az nem probléma. nekem a szobelin nagyon aranyos tanárok voltak és szerintem ezzel együtt nagyon elfogadoak is. (jelenleg nekem is van 2 osztálytársam aki nem magyar nemzetiségű veluk is minden rendben ilyen terén). emellett nagyon tudom ajánlani az iskolát,mivel iskolán belul rengetek program van ami segít önmagad megismerésében. a tanárok nagy resze nagyon segítőkész és kedves. szerintem érdemes ezt az iskolát valasztani. sok sikert a felvételihez és az iskola választáshoz!
2018. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)! Megnyugodtam hogy legalább sulik közül az egyikbe nem gond nagyon a nyelvtudásom:).
2018. dec. 29. 01:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Az átlag az teljesen jó szerintem mindegyikbe, a többi az írásbelin és a szóbelin múlik! 50-valahányas pontok sem kizáróak szerintem egyiknél sem, sőt!
2019. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Írásod alapján nehezen lehetne megmondani, hogy a magyar nem az anyanyelved :) Csak néhány apróság árulkodik róla :)

Szerintem ne izgulj a szóbeli felvételi miatt sem, remélhetőleg megértőek lesznek veled ott is, biztos nem várják majd el, hogy maximálisan helyesen fejezd ki magad. Sok iskolában nincs is szóbeli. Ha pedig bekerülsz majd egy magyar iskolába, néhány hónap alatt tökéletesre csiszold majd a nyelvtudásodat :)

Sok sikert hozzá!

2019. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A felvételit nagyon elcsesztem, a szóbeliken pedig annyira izgultam hogy már remegve és izzadva beszéltem a tanárokkal. Széchenyibe be sem hívtak szóbelizni. Az utolsó iskolánál is amit bejelöltem nagyon hátul vagyok. Valószínűleg semelyikbe sem fogok bekerülni amelyekre jelentkeztem. Nem szeretnék gyűjtőbe menni mert állatorvos szeretnék lenni ahhoz meg egy Gimibe kéne bekerülnöm ugye. Petőfi Sándorban végig sem hallgatták a szóbelim, csak megnézték a jegyeimet és megköszönték és kiküldtek. Félévkor 4.57 volt az átlagom ezért nem értem hogy mi nem tettszett nekik. Vittem pár oklevelet is. Én kb.5-7 percet voltam bent, amíg az osztálytársaim akik megjelölték a Petőfit velem együtt 20 percet voltak. Velük beszélgettek is meg minden. Nagyon akartam oda bekerülni és mindent megtettem hogy bekerüljek de most nagyon hátul vagyok az ideiglenes listán.
2019. ápr. 15. 20:30
 6/9 anonim válasza:

Szia.

jezusom, tisztára mintha magamat olvastam volna. Én is egy gimnáziumba akarok bekerülni, nem magyar anyanyelvű vagyok, és állatorvos akarok lenni. egyébként én idén felvételizek

2019. okt. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Serpendes nevűnek szólok.

Először is, szia! Elszeretném neked mondani, miken mentem át ebben az időszakban, remélem kicsit tudok segíteni:)

Most jelenleg Budai Nagy Antal Gimnáziumba járok és félévkor iskolát szeretnék változtatni, és az valószínűleg a Kosztolányi Dezső Gimnázium lesz, ugye ha fel is vesznek.

Először is azzal szeretném kezdeni, hogy légy szíves ne vedd annyira komolyan ezt az egészet mintha az életed múlna rajta. Én sajnos ezt tettem, és az izgulástól mindent elcsesztem, pedig szerintem egy jó tanuló voltam aki megérdemelt egy jobb sulit.

És bármennyire is meglepő volt ez számomra, de a Budai Nagy Antal nem is annyira rossz. Igen van egy pár dolog amikkel küzdök(1-2 tanár, 1-2 osztálytárs ÉS A SULI WC-K) de úgy átlagosan nem érzem magam annyira rosszul itt. Ezt az iskolát annyira szídták, és úgy beszéltek róla mintha valami börtön lenne, de szerintem nem is annyira rossz. Ezzel azt akarom elmagyarázni neked, hogy bármilyen suliba kerülsz be, hidd el nem fogsz meghalni. Csak talán nem a legjobb lesz az számodra, de nem is annyira rossz. És bármi is történik, ne feledd el hogy minden félévente tudsz iskolát változtatni, vagy talán próbálkozni. De persze ez az egész nem azt jelenti hogy mindent elfogsz cseszni, ez csak egy lehetőség. Azt ajánlom neked, hogy minél több iskolát jelölj be, amennyit csak tudsz. Ne bizz egyik suliban sem hogy biztos felvesznek, mert sokszor van az a tény, hogy a szülők kifizetik szépen az iskolákat és hirtelen a rangsoron hátrébb kerülsz. Sajnos ezt túl későn tudtam meg, és valószínűleg (sőt biztos is vagyok benne) hogy az egyik suliba pont ezért nem kerültem be. Most nem szeretnék itt az iskolák illegális szülőkkel intézett dolgairól beszélni mert szerintem most éppen elég felesleges, csak mondom hogy van ilyen is.

Az átlagodat próbáld magason tartani mert az nagyon sokat segít. A szóbeliken a tanároknak nagyon tetszettek a jegyeim. Szóval minél jobb jegyeket próbálj szerezni.

Szerintem ha nem izgulod szét magad és szépen tanulsz az iskolában, valamint nyugodtan megírod a felvételit akkor simán fog menni. Sok sikert kívánok neked, remélem egy jó állatorvos lesz belőlünk:)

Amúgy csak kíváncsiságból kérdezem, milyen nemzetiségű vagy? Én török vagyok:)

Légy szíves majd írd meg nekem a friss híreket, és remélem hogy valamennyivel tudtam segíteni neked.

-littlecomet

2019. nov. 3. 17:02
 8/9 anonim válasza:

Littlecomet!

köszi a bíztatást, egyébként én ázsiai vagyok. Én is remélem, hogy jó állatorvosok lesznek belőlünk:)

2019. nov. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A Kosztolányit ismerem de a másik háromról nem nyilatkoznék. A Kosztolányiba ilyen átlaggal és azzal hogy te nem magyar nemzetiségű vagy én a helyedben semmiképpen nem jönnék ebbe az iskolába.
2021. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!