Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri gyógytornásznak tanulni?

Megéri gyógytornásznak tanulni?

Figyelt kérdés
Mennyire könnyű elhelyezkedni,mennyire keresett szakma?

2018. dec. 28. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban, Németországban nagyon!


Magyarországon meg szerezz mellé személyi edző OKJ-t és pár további spéci képesítést (például jóga stb.), és tarts csoportos órákat. Gyógytornászi végzettséggel pluszban letarolod vele a piacot.

2018. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Mivel ....t se lehet vele keresni, könnyű az elhelyzkedés.
2018. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Annak tanulok, de ha újrakezdhetném máshova jelentkeznék és ezzel nagyon sok évfolyamtársam van ugyanígy.

Szerintem ezzel mindent elmondtam, keress más szakot mert bárhol jobban meg fognak becsülni és boldogabb leszel, ja és többet is fogsz keresni.


Egy harmadéves gyt hallgató

2018. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
A Miskolci Egyetemen szinte az összes csaj gyógytornász hallgató, nem tudom hova kell ennyi gyógytornász.
2018. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Németországban valóban óriási kereslet van rá.
2018. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, miért van ennyi élhetetlen ember. Először is óriási kereslet van mindenféle felnőtt és gyerek tornákra is, nulla perc alatt tudnék teletölteni edzőtermeket az ország bármely pontján ilyenekkel. Továbbá rengeteg felnőtt küszködik hát- és egyéb fájdalmakkal. Mekkora deal már egy gyógytornász-fitnesz edző! Komolyan bombajó szakma. Ja, fantázia az kell hozzá.
2018. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as én még érettségi előtt vagyok, gyógytornász szeretnék lenni, ezért ha nem titkos elmondod, hogy miért választanál mást és melyik egyetemen vagy jelenleg és milyenek az órák, a tapasztalatod alapján mennyire nehéz?
2018. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Yolo2 ***** válasza:

A sok negatív vélemény után kicsit javítanék az összképen. :D


Ha érdekel a szakma akkor mindenképpen megéri. Az összes szakdolgozó közül szerintem a gyógytornász az ami legkevésbé kötött az állami munkahelyekhez. Ha nem vagy válogatós, akkor itthon is gyorsan el tudsz helyezkedni állami helyen és amellett a saját maszekodat úgy és akkor csinálod, amikor te akarod, mindezek mellett pedig ahogy írták az előző válaszolók is, Németországban és kifejezetten Svájcban nagyon keresik a külföldi gyógytornászokat. Azonban ha itthon maradsz se kell attól félned, hogy éhenhalsz, hiszen pont a végtelen maszek lehetőség miatt, ha már szereztél kellő tapasztalatot nagyon szép egzisztenciát tudsz magadnak teremteni.


Az egyetemi oktatás olyan amilyen, de ha nem azon rágódsz, hogy minek kell 1-2 full felesleges tárgyat tanulnod, hanem élvezed az egyetemi életet és észreveszed az amúgy nagyon érdekes és értékes dolgokat amiket átadnak és embereket akiket megismersz, akkor nem fogsz savanyú szájízzel távozni.

2019. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Kétségtelen, hogy tudásigényes szakma, viszont könnyű vele munkát kapni akár maszekban is. Az otthoni szakápolással foglalkozó kft-k csak hetek múlva tudnak gyt-t küldeni mert kevés emberük van. Tehát egy szorgalmas gytornász annyit dolgozhat amennyit csak akar. Pár évvel ezelőtt én is dolgoztam ilyen cégnél és ugyanannyi volt a vizitdíja a gy.tornásznak is mint nekem, csak ő félórára kapta én meg 1 órára, neki nem kellettek eszközök nekem meg meg kellett ezeket vennem
2019. jan. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9es, te milyen munkakörben voltál ott?
2019. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!