Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha eltüzelném a középiskolai...

Ha eltüzelném a középiskolai bizonyitvànyt meg az érettségi törzslapomat annak lenne valami következménye?

Figyelt kérdés
Régebben nagy nehezen eljutottam az érettségire de nem birtam levizsgàzni mindenböl. Esélyem sincs hogy valahogy letegyem sik hülye vagyok hozzà. Buktam matekbol, magyarbol is meg egy harmadikbol is. Nem tudom megtanulni mert egy nincs jo eszem ketto ezek engem annyira nem érdekelnek hogy azt nem tudom szavakba önteni. Arra gondoktam eltüzelném a kandalloba a bizonyitvanyt meg a torzslapot kivonatot is ennek milyen kovetkezmmenyei lehetnek?? Hogy soha tobbet ne is lassam. Legmagasabb vegzettsegem 8 altalanos meg egy tanfolyamon szerzett okj-s bizonyitvany. Ugyis mindenhol ezeket kerik el, a kozepiskolait sehol se keri mivel nincs befejezve az erettsegi.

2018. dec. 29. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz ebből. Ha esetleg évek múlva kell mert úgy döntesz hogy mégis érettségit akarsz tenni akkor lesz kellemetlen futkosni hogy kapj másikat, mert az adatbázisba ezek megvannak, és meg is maradnak, onnan nem törlődnek ki. Ha meg kérdezik miért nincs meg, azt mondod hogy elveszett valahol, és kész, nem kell túlragozni.

Egyébként az érettséginek tényleg nincs jelentősége, az csak arra kell ha olyan OKJ-ra mennél amihez feltétel. De egyébként egy munkahelyen sem kérik, csak azt ami a legmagasabb, meg ha OKJ-s végzettséghez kötött akkor alapból csak azt kérik. Úgy ahogy nekem is van 2 OKJ-s bizonyítványom, érettségi, és amikor kimondottan gépészt kerestek egy gyárba, és kérték hogy vigyem el a bizonyítványt mert kell a másolata nekik akkor én az összeset vittem ami volt, és akkor a HR-es hölgy mondta hogy örül hogy mindet elhoztam, de neki csak az kell ami a munkakörömhöz feltétel. De mondta hogy az érettségi a legmagasabb, és ha betanított munkáról lenne szó akkor alapvetően azt kérnék, de itt nem erről volt szó.

2018. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hülye, csak hisztérikusan rettegsz a kudarctól, holott az az élet része. Majd ha legyőzöd a rettegésedet, minden menni fog és még miniszterelnök is lehetsz.
2018. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rejtsd el mélyen. Kutyát nem érdekli. Nekem is van a középiskolai bizonyítványomban elégtelen, pótvizsga, évismétlés stb. Azóta már egyetemet végeztem.


Ha mégis kellene, akkor igen rohangálhatsz kérni, meg fizetni érte. Sok értelme nincs. Ne így akarj lelkileg megkönyebbülni.

2018. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Látszik, miszerint az IQ-d olyan alacsony, hogy bevallom, téged mennyire nem érdekel az alapműveltség. Biztos büszkék lesznek rád a gyerekeid.
2018. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem fog kelleni. Engem nem erdekel a magyar irodalom meg matematikai egyenletek meg ilyen fszsagok vicc hogy ez az alapmuveltseg. Hasznos dolgokat kellenne tanitani az iskolakban nem ilyen marhasagokat. Az eletre kellenne oket tanitani inkabb meg fontos dolgokra.
2018. dec. 29. 22:27
 6/9 anonim válasza:

Teljesen jogos az, hogy az életre kellene tanítani az embereket. Ugyanakkor lehet nem veszed hasznát, de magyarként illene ismerned és büszkének lenned arra hogy magyar vagy... És ehhez hozzátartozik az irodalom. Legalább annyi látszik, hogy írni tudsz, de matekon tényleg nem figyelehettél, ha ennyi a logikád.

Az emberek 16 éves korukig tankötelesek, szóval, ha nem is fejezted be inkább rakd el, mert az a bizonyítvány nem fogja a tűz melegét fellobbantani. Akkor meg nem mindegy, hogy a szekrényben porosodik, vagy megsemmisíted?

2018. dec. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mert nekem is van benne bukas, potvizsga, evismetles is, szoval ha veletlenul valaki ratalal eleg nagy szegyen. Am figyeltem a matekorakon amit tudtam megtettem de egyszeruen nem ment. Altalanosban is mindig meg akartak huzni belole. Es nem vagyok buszke arra hogy magyar vagyok ez egy birka nincstelen nep de most nem akarok itt belemenni a politikaba.
2018. dec. 30. 09:18
 8/9 anonim válasza:
A politika nem egyenlő a magyarsággal. Az tényleg szégyen, de a hazád a hazád és magyar vagy, amire igenis büszkének kellene lenned.
2018. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az életben vannak kudarcok, s sajnos lesz is, minél kevesebb legyen. Én bukdácsoltam anno matekból, az érettségim is elsőre épp, hogy görbült, most a műszaki egyetemre járok. Lehet neked se az eszeddel van bajod, hanem egyszerűen önbizalom hiányos vagy. Én is az voltam. Egy pszichológus sokat segített.
2019. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!