Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jog vagy nemzetközi gazdálkodás?

Jog vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, de még nem döntöttem el, higy mit tanuljak. 2szak között gondolkozom nagyon: Nemzetközi gazdálkodás (Corvinus és ELTE főleg), Jog (ELTE).

Igazából nem tudom, hogy mivel szeretnék pontosan foglalkozni, de ez a két szak nagyon tetszik, és érdekel. Három nyelvet beszélek és külföldet előnyben részesítem Magyarországgal szemben, de ha sikerül megélni itthon, akkor nem ragaszkodom egy masik országhoz.

Tudok tanulni, nagyon fontos a jó/ magas fizetés és az, hogy sok álláslehetőség közül választhassak.

Ti mit ajánlotok?



2018. dec. 30. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

3 nyelvvel es ugy h kulfoldet reszesited elonyben egyertelmuen ng. A jog sem rossz diploma, DE hosszabb, kulfoldee nemzetkozi jogra kene meg specializalodnod mert a jogrendszer ott teljesen mas.

Persze lehet ervenyesulni jogaszkent is, EUs allasok pl. De az ng sztem egyszerubb es konnyebb ut, a céljaidhoz.

2018. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföld a cél, akkor nemzetközi gazdálkodás, joggal csak itthon tudnál dolgozni, kivéve ha pl.diplomata lennél és kiküldetésen lennél Magyarországot képviselve vagy valamilyen nemzetközi szervezetnél. A jogi diplomát nem fogadják el külföldön, tehát az ottani jogi diplomát kellene megszerezned, illetve különbözeti vizsgákat tenni, magyar jogi diplomával csak közösségi jogász lehetnél (eléggé korlátozott jogkörökkel). Nemzetközi gazdálkodásnál nincs így, ráadásul rövidebb idő alatt elvégezhető, utána nincs gyakorlati idő, szakvizsga stb.
2018. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire valós információ az, hogy egy szakvizsgával rendelkező jogász itthon akár 800 000-1 000 000Ft-ot is hazavihet egy hónapban, míg egy NG diplomás 400 000-500 000 Ft-nál többet semmiképp nem kereshet (itthon).
2018. dec. 31. 08:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden jogász keres jól, a szakvizsga pedig nem belépő feltétlen egy jó keresethez. Rengeteg olyan ügyvéd van, aki titkárnőt vagy jelöltet sem tud alkalmazni mert nem megy neki jól. Ráadásul ha keresnél is ennyit jogászkènt hosszú évek gyakorlatával lehetne csak. Például egy ismerősöm nemzetközi gazdàlkodást elvégezte (3 év) utána külföldön kezdett el dolgozni rögtön és jobban keres mint ha egy jogi diplomája lenne.
2018. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Felpontoztam mindenkit! :)
2018. dec. 31. 13:11
 6/11 Bogi11 ***** válasza:
49%
A téma nálunk is felmerült. Igaz a fiam még csak 10-es, de most kell faktot választani, és nem mindegy , hogy mit. Ha jog, akkor magyar, ha közgáz, akkor matek a célszerű. Sajnos a családban nincsen közgazdász, így konkrét információja nincsen arról, hogy milyen lehetőségek vannak ezen a pályán, hogy hol érdemes tanulni, érdemes-e külföldi egyetemet megcélozni. A Corvinus képzéseiről pl. mostanában elég rosszakat lehet olvasni. Vagy az angol nyelvű képzés itthon is színvonalasabb? Közgazdász alapképzést érdemes választani, és utána specializálódni érdeklődés szerint? Ha olyan képzést szeretne, ami esetleg külföldön is piacképes diplomát ad korszerű tudással, akkor melyiket érdemes választani? És hol lehet vajon ezekről hiteles információt kapni? Mert ha tudnám, nem itt kérdezgetnék. :)
2019. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Üdv!

Nekem a bátyám jogász, munkajogra specializálódott. Egy multinál dolgozik a vezetésben és az általad említett összeg felső része körül keres. De jelzem ezt az összeget nem csak multinál lehet megkeresni.


Én nemzetközi gazdálkodás Bsc-n vagyok. Első 2-3 félévben mennek az alapozótantárgyak tehát specifikus dolgot nem tudok mondani, maximum annyit, hogy én az ELTE helyett a BGE-re mentem volna. Ja és semmiképp nem a Corvinusra. Több barátom jár a BGE-re, azért nagyon más mint az ELTE.

Ja, az eltén amúgy a regi BME GTK-s tanárok tanítanak, abban a szenléletben.

Vannak jó és rossz tanárok, összességében eddig amik Sztem fontosak (gazd.matek, management) jók a tanárok. Az anyag egy kalap szar, nem beszélve arról, hogy semmi gyakorlat nincs benne. Ha nem dolgoznék, nem is tudom mi lenne.... De tényleg eddig kb egy talicska gané.

Persze később ez változhat még remélem.

Mindenképpen nagyon hasznos és jó szak a nemz.gazd.

Sok sikert az érettségihez!

2019. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Lenne még pár kérdésem, “zaklathatnálak esetleg privátban?

2019. jan. 2. 17:15
 9/11 Bogi11 ***** válasza:
49%
7/8 Én is kérdeznék. Bocs, de nekem nem egyértelmű, hogy akkor ezek szerint te az ELTÉ-re jársz most? És azt bántad meg, hogy nem a BGE-re mentél? Ha így van, akkor megmagyaráznád, hogy miért gondolod ezt? És hogy miért zárnád ki a Corvinust?
2019. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én is hasonló cipőben vagyok és én úgy okoskodtam,hogy a bce-n érdemes megjelölni a nemzetközi gazdálkodást!Bár itt felkel kötni rendesen a gatyát,mert 460.körül lesz idén az állami is. Másodiknak meg az elten fogom megjelölni,mert a bge-ről aztán tényleg rosszakat hallani és én eléggé egy tucat egyetemnek látom. Ha a corvinus mellett döntesz akkor dobhatnál egy üzit,mert jó lenne lehendő osztálytársakkal beszélni.
2019. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!