Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megtörténhet, hogy valaki...

Megtörténhet, hogy valaki egyedül a tesi miatt kényszerül évet ismételni, vagy amiatt nem tud leérettségizni, ha egyébként bejár órára, és meg is csinálja a gyakorlatokat (csak ügyetlenül)?

Figyelt kérdés

Ez jogilag abszolút lehetséges, és csak a tanár jófejségén múlik, hogy kit enged át?

(Én szerencsére már nem vagyok gimnazista, de annak idején fenyegetett ilyenekkel a tanárom, szóval kíváncsi lettem az igazságra.)


2019. jan. 1. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehetséges, de gyakorlatilag egyrészt az osztályfőnök, másrészt a nevelőtestület és az igazgató nem szokta hagyni idáig elfajulni, mármint hogy évismétlés legyen a dologból vagy érettségit kelljen miatta halasztani. Nálunk pl. igazgató megmondta, hogy oké, lehet tesiből buktatni, de akkor a tesitanárnak nyári szünetben hetente kétszer be kell járnia és ingyen felkészíteni a gyereket a javító vizsgára. Érdekes, azóta mégcsak nem is fenyegetnek senkit tesi bukással. Másrészt, ha nem ilyen jófej az igazgató vagy a nevelőtestület, a diáknak joga van kérelmezni, hogy az adott tárgyból független bizottság előtt vizsgázhasson, illetve aki nagyon akarta, az el tudta intézni simán vagy a felmentést vagy a gyógytesit. Tehát a gyakorlatban kivédhető.
2019. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel osztályozó értekezlet van, a tanárnak nagyon meg kell tudnia indokolnia... Elméletileg lehetséges, gyakorlatban nem nagyon tudom elképzelni, hacsak nem arról van szó, hogy az illető nem hajlandó az órákon részt venni (ellóg, nem öltözik át, egész órán ül a zsámolyon stb.)
2019. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges és sajnos ismerek ilyet, a jó indok tényleg kell kivétel ha az igazgató felesége a tesi tanár akkor sajnos mindenki elfelejtette a jó indokot
2019. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!