Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet igy pontotszamitani?...

Lehet igy pontotszamitani? Letezik ilyen pontszamitas? kozepszintu erettsegi + 50pont

Figyelt kérdés

sziasztok

nagyon aggodok a 2019es felveteli miatt, egyetemre

10ben kozepszintu angol erettsegiztem, 11ben pedig emelteztem

az emeltem nem lett jo, 74%

ez nem igazan eleg nekem, hisz tolmacs szeretnek lenni, tudom hogy nagyon elrontottam, ostorozom is magam erte

beszeltem egyetemi baratokkal es ok mondtak h van egy olyan lehetoseg -szerintuk- hogy az emelt angolom, mivel az kotelezo kipipaljak h megvan, megkapom erte az 50tobbletpontot, azonban a kozepszintum szazalekos eredmenyet duplazzak meg

a pontszamitasnal a az erettsegi eredmenyemet szeretnem duplazni

nyelvvizsgaert nem kapok pontot, mivel emelteztem angolbol, bar felsofokum van, 2016ban tettem le

lehet h ezt jo szemmel nezik, mikor bekuldunk minden iratot?

nem banom ha fizetosre vesznek fel, csak vegyenek fel, hisz ez az almom

tapasztalatok?

kb 370pontomnak kene lennie....



2019. jan. 1. 21:19
 1/9 A kérdező kommentje:
elfelejtettem irni h a karolira szeretnek jelentkezni a valasztott tantargyam a hittan es reformatus gimnazium es altalanos iskolaba jarok
2019. jan. 1. 21:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a másik tárgy, ami kell még oda? Így az angollal 148+50 pontod van, ami 198 pont. Ha a másik tárgyad jól sikerül, meglehet a pontod.
2019. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2019. jan. 1. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyen lehetőség nincs.
2019. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Emelt angolodért ha az kell a felvételihez, 50 pluszpontot kapsz. Ha a középszintűt viszed, akkor emelt angolért csak a nyelvvizsgával egyenértékű pontot kapod meg.
2019. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kedves 5os valaszolo, ez mit jelent?
2019. jan. 2. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy viszed az emelt angolt a plusz 50 ponttal vagy viszed a közép angolt a nyelvvizsga pluszponttal.
2019. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel a felsőfokú nyelvvizsgáért kapsz 40 plusz pontot, ha a középszintű érettségid jobb, mint 84%, akkor a duplázással + nyelvvizsgapontokkal jársz jobban. (Amit leírtál, olyan nincs) Vagy májusban javító vizsgát teszel az emeltből. Azon múlik, a másik tárgyaddal együtt mennyi pontra számíthatsz, nem biztos, hogy +10 pontért megéri hajtani (bár gondolom, olyan sokat nem kellene készülnöd, vagy tudod a nyelvet használni vagy nem, ez nem olyasmi, ami az érettségi időszakban kell/lehet megtanulni)
2019. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat!

az a baj, hogy nem tudom hany pontra szamitsak iden

2017ben 370+ volt a ponthatar es volt 527 jelentkezo

2018ban 350korul 426 jelentkezovel


be szeretnem biztositani magam, hisz ez az almom ezert szeretnem 370-80 pont korulre megcsinalni az erettsegit...


mivel az emelt angol kotelezo, igy sajnos nyelvvizsga es kozpeszintu kombinacio kizarva, marad az emeltem es a +50pontom

2019. jan. 2. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!