Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valakinek van valami jó...

Valakinek van valami jó ötlete/praktikája, hogy hogyan lehetne könnyebben és hatékonyabban tanulni? 17/L

Figyelt kérdés
Egyszerűen szenvedek a száraz és tömör tananyagokkal és az évszámokkal. Nem tudom egyszerűen belesűríteni a fejembe. Amivel leginkább szenvedek az a történelem és magyarból a költők háttéréletének a bemagolása. Azok amikben találok logikát azok könnyen mennek ilyen pl a verselemzés, a költők munkásságának jellemzése, fogalmazásokat írni, nyelvet tanulni de a töri nagyon nem megy. Egyszerűen leülök és az első 3 sor után bele is unok és még se marad. Utálom úgy ahogy van, a magyar és töri órákon konkrétan azt se tudom hogy mi történik. Csak írok mint a gép és a tanár normálisan tanítani sem tud csak számon kérni. Bele se megyek a kib_sz_tt sz_r oktatási rendszerbe amitől alapból szenvedek én is és a társaim is.. Mit tegyek hogy valahogy magamba tudjam erőszakolni a tananyagot? Előre is köszönöm a válaszokat! ❤️
2019. jan. 2. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Szia.Szerintem ne úgy állj neki,hogy ezt neked erőltetni kell,hanem egy kicsit pozitívabban. Látszik hogy megakarod csinálni,szóval biztos sikerülni fog megtalálni a hozzád közelálló módszert. Hogy jobban érdekeljen az anyag először nézhetnél zanza tv-t, és szerintem ha magad készítesz a könyv és az internet alapján egy tök jó,érettségire is használható vázlatot akkor talán jobban meg fog maradni.Ez lehet színes,rajzolhatsz hozzá.Szerintem ez segít vizuálisan feleleveníteni az anyagot.
2019. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első tökéletesen írta, én most egyetemen vagyok így az utolsó vizsgatárgyaimmal. Egy idő után mindegyikben lehet érdekességet, örömet találni, nyitottnak kell lenni.


Ha tudsz angolul akkor ez a csatorna a megváltást hozza el számodra a hátralevő tanulással töltött életedben. Thomas Frank: https://www.youtube.com/user/electrickeye91/videos

2019. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!